Владислав Малихін: «Біда не в тому, що лікті зчесані, а в тому, що знову у кроці від фіналу»

248
2018 рік для Владислава Малихіна видався багатим на «пригоди». Були і травма на початку сезону, і зламана жердина на чемпіонаті України. У кваліфікації зі стрибків з жердиною на чемпіонаті Європи у Берліні свої корективи вносив уже сильний вітер.

 
Атлетів кидало зі сторони в сторону. Призер Олімпійських ігор і чемпіон світу Рафаель Гольцдеппе почав змагання з висоти 5,51 м, але так і не зміг її подолати. Малихін зробив це з третьої спроби, але для виходу до фіналу потрібно було більше. На жаль, 5,61 йому не підкорилися і українець, як і рік тому на чемпіонаті світу у Лондоні, зупинився у кроці від фіналу.
 
– І знову я у кроці від фіналу… – констатував Владислав Малихін, з’явившись у мікст-зоні. – Але я радий результату і тому, що попри травму на початку сезону бодай з третьої спроби, але стрибнув на 5,51.
 
Мені не вистачало тренера. Він би точно допоміг мені стрибнути вище і пройти до фіналу. Дуже вдячний Марині Килипко за те, що вона погодилася мені допомагати і підтримала мене. На жаль, я виконав не всі її поради. Чому так сталося? Вона говорила трішки іншими словами, ніж мій тренер. Це нормально і у цьому немає нічого дивного. Але без Марини я б, певно, і 5,51 не подолав сьогодні.
 
Ви почали кваліфікацію з «дитячих» 5,16 метрів. Якби не було настільки сильного вітру, починали б так само рано?
 
Ні, якби не вітер, почав би з 5,36. Але він був настільки сильним, що я і 5,16 дивом подолав. Мене кидало зі сторони в сторону, настільки сильно задувало, що навіть у третій спробі трішки торкнувся планки, але вона, на щастя, встояла. Я вже стрибав боком, криво, тільки б перелетіти. А потім був момент, коли вітер взагалі зник. Це було якраз на 5,36. І я їх з легкістю подолав з першої спроби.
 
На 5,51 все почалося по-новому. Під час виносу у мене жердину відводило вбік і я не міг потрапити у це «корито». Коли потрапляв правильно і прямо, мене дуже класно кидало. А коли трішки вбік, трішки криво – мене, звісно, розкручувало.
 
Зчесані лікті? Все та ж причина. Через те, що вітер дуже сильно задував, я не доходив, падав прямо в ящик, намагався якось загальмувати себе і зчесав лікті з двох сторін. Але це не біда. Біда в тому, що я знову у кроці від фіналу. Але наступного разу точно вистачить сил і я все ж витягну цей фінал.
 
Ви слідкували за розвитком змагань у сусідній ямі? Зокрема, за Рафаелем Гольцдеппе?
 
Йому дуже не пощастило… Це знову ж вітер. У Рафаеля ніби і досвід є, але все одно не зміг з ним справитися. А я взагалі тренуюся у манежі, у нас немає сектору на стадіоні. Був би він на вулиці, було б легше і, цілком можливо, що й кваліфікацію сьогодні подолав би.
 
На цьому сезон завершується чи ще маєте кілька турнірів?
 
Попереду ще є кілька змагань. Зокрема, 17 серпня стрибатиму у Польщі. Сподіваюся поліпшити свої результати, бо так стрибати – це не діло.
Попередня статтяВісімка від Килипко, дубль від висотників та старт семиборок
Наступна статтяКлимець та Стребкова – герої ранкової сесії