Климець та Стребкова – герої ранкової сесії

285
У змаганнях ранкової сесії п’ятниці на чемпіонаті Європи у Берліні українці виступали у восьми дисциплінах. У двох з них їм вдалося здобути місця у фіналах.
 
У метанні молота відзначилася волинянка Ірина Климець. Вже у першій спробі вона показала результат 68 м 40 см, який, як пізніше виявилося, забезпечив їй місце у 12-ці найкращих. Проте на цьому Ірина не зупинилася, і в заключному підході запустила снаряд на 69.44 – це дев’ятий загальний результат:
 
– Я була впевнена, що пройду. Звичайно, хвилювалася. Перша спроба в мене була імітаційна, щоб просто влучити в сектор. Я зрозуміла, що готова добре. Найкращою була друга спроба, і якби впоралася з завершальною стадією, то метнула б за 70 метрів. На третю навіть вже могла не виходити, адже дві сильні суперниці переді мною – турчанка та естонка – показали низькі результати, і я вже була у фіналі. Але хотілося більше спробувати сектор, адже я на цьому стадіоні змагаюся вперше. Розслабилася, метнула, і отримала кайф. Тепер будемо метати у неділю у фіналі, показувати набагато вищі результати.
 
Двом іншим українкам у цьому секторі – Ірині Новожиловій та Альоні Шамотіній – не вдалося продемонструвати свої найкращі якості. У них, відповідно, 64.70 (23 місце) та 61.66. (27 місце).
 
– Не зовсім все вийшло, – розповідає Ірина Новожилова. – Розглядаю ці змагання як черговий етап підготовки до Олімпійських ігор-2020. Після повернення додому проведемо плановий «ремонт» свого організму – і далі в бій. Є певні проблеми, але їх можна вирішити. Щодо Альони – то вона молода і перспективна спортсменка, трошки не впоралася з нервами. Але у неї все вийде. Я бачила її тренування, на що вона здатна. Просто не вистачає дорослого досвіду. Велике спасибі всім, хто за нас вболіває. Дуже багато людей очікують від нас результатів, і ми стараємося як можемо.
 
Також в актив сьогоднішній день може занести собі в актив Наталія Стребкова з Тернопільщини. Від самого старту попереднього забігу на 3000 метрів з перешкодами вона примкнула до групи лідерів, і не відпускала її майже до самого фінішу. Лише на останньому колі Наталія спіткнулася. Втім, це не завадило їй не лише вийти до фіналу за добиранням, а й встановити особистий рекорд – 9.37,28:
 
– Дуже хотіла вийти до фіналу, і бажано з особистим рекордом. Це була задача-мінімум на чемпіонат. Задача-максимум також в мене є, але про неї поговоримо у неділю. Через те, що спіткнулася на останній ямі, трохи відпустила п’ятірку лідерів. Біглося не дуже легко, а тому і не сподівалася, що буде особистий рекорд. Напередодні трошки хвилювалася за погоду. Але на щастя сьогодні спека спала, пощастило.
 
 
Змусив сьогодні понервувати у стрибках з жердиною Владислав Малихін. Він починав кваліфікацію зі стартової висоти – 5.16, і взяв її лише з третьої спроби. Стрибок на 5.36 був чистим, а от на 5.51 також знадобилося використати усі три підходи. Вона йому підкорилася. А от 5.61 – вже ні. Ті, хто відстрибав попередні висоти чисто, зайшли до фіналу і з таким самим результатом, що у Владислава. Наш атлет, на жаль, у підсумку 16-й:
 
– Знову я в кроці від фіналу, знову трошки не пощастило. Але я радий результату. Не дивлячись на отриману на початку сезону травму, зумів стрибнути на 5.51. Звичайно, не вистачало підтримки тренера, він би зумів мене налаштувати, і я стрибнув би вище. Я вдячний Марині Килипко, яка з трибун постійно мені підказувала, допомагала, корегувала мій стрибок. Наступного разу, думаю, мені вистачить сил для виходу до фіналу. Що стосується проблем зі стартовими 5.16, то на стадіоні був жахливий вітер, нас кидало зі сторони в сторону. Я навіть на третій спробі трошки зачепив планку, але взяв. Декілька разів через вітер навіть в ящик приземлився, лікті пощісував.
 
 
А от представники спринтерського бігу не можуть занести цю сесію до свого активу. В попередніх забігах на 200 метрів усі три українки показали результати далекі від своїх найкращих і до півфіналу не вийшли. Аліна Калістратова – 23,79, Яна Качур – 24,00, Єлізавета Бризгіна – 24,21.
 
– Це найжахливіший результат за всю мою кар’єру, – розповідає Єлізавета Бризгіна. – Я так навіть в юнацькі роки не бігала. Треба розбиратися з тренером, що ми робили не так в минулому і цьому сезонах. На тренуванні стан гарний. Але на змаганнях я з початку сезону і близько не показувала результатів, на які була готова. Можливо, справа в психології – я так за кар’єру підняла для себе високо планку, що бачу себе лише з часом 22,50, і через це затискаюся і видаю просто дитячі результати. Налаштування було класним, перед стартом відчувала легкість, а як почали бігти – ніби я важу тонну. Зараз одна думка – оголосити про завершення кар’єри. Але мій орієнтир – Токіо-2020. Можливо, потрібно буде відпочити і пропустити зимовий сезон, подумати, що робити з підготовкою. Прошу вибачення у вболівальників і тренера. Те, що я показую – це ганьба мого прізвища. Причому, всі ж дівчата погано пробігли, ніби пороблено. Сподіваюся, тренери щось придумають на естафету, щоб ми виступили там гідно.
 
– 24 секунди – це просто жах, – не приховує емоцій Яна Качур. – Такий час не міг мені приснитися навіть у страшному сні. Знаю, що тренер скаже, що я вийшла на доріжку перелякана. Але це не так. Це далеко не перший старт в моєму житті на такому рівні, минулого року я була третьою на молодіжному чемпіонаті Європи. Мій особистий рекорд – 23,20, а 24,00 – це не можливо пояснити. З такими не високими результатами, які показали суперниці, ми зобов’язані були проходити далі.
 
– Це дуже прикро, – каже Аліна Калістратова. – Напередодні я переживала, за ніч разів з десять прокинулася, щоб подивитися на годинник. Але перед стартом вдалося все-таки заспокоїтися. Будемо аналізувати з тренером, що не вийшло.
 
В змаганнях естафет 4х400 метрів наших також не буде. Склад чоловічої четвірки був наступним: Олексій Поздняков, Данило Даниленко, Станіслав Сеник, Віталій Бутрим. Олексій передав естафетну паличку Данилові другим, але далі ми опустилися на шосту позицію, на ній і фінішували – 3.05,95.
 
Олексій Поздняков: «На мою думку, у нас було замало тренувань, під час яких ми б напрацьовували передачу палички, штовхалися б один з одним.»
 
Данило Даниленко: «Я вперше в житті біг другий етап, в тім якихось складнощів не відчув. Я вважаю це тренерське рішення правильним, оскільки Олексій цього року дуже сильно підняв спринт, тому і мав стартувати. Два роки тому в Амстердамі ми пробігли за 3.03, зараз – на три секунди гірше. Мені здається, що тут справа не в передачах естафети – просто налаштування було не таке, та й фізичні кондиції не оптимальні. Я цього року не набрав кондицій, яких би хотілося. У нас була дуже сильна підтримка, але, на жаль, не вийшло порадувати вболівальників. Будемо працювати, щоб далі було краще.»
 
Станіслав Сеник: «Результат не дуже поганий. Трошки завадив сильний вітер, але ми зробили все, що могли. Можна було ще краще, але, згоден з Олексієм, було мало тренувань. Я взагалі вперше в естафеті виступав, ще не відпрацював всі нюанси досконало.»
 
Віталій Бутрим: «В мене було незначне зіткнення, але я його майже не помітив, втратив буквально частку секунди. Воно не відіграло ніякої ролі. Я бачив, що відрив великий, а за 150 метрів до фінішу зрозумів, що шансу наздогнати п’ятого вже не має. Результат слабкий, можемо бігти швидше».
 
 
Жіноча естафета у складі Катерини Климюк, Марії Миколенко, Анастасії Бризгіної та Тетяни Мельник взагалі отримала дискваліфікацію, за порушення правил коридору під час першої передачі. Дівчата з вердиктом суддів погоджуються, помилку визнають. Та й отримати DQ у фінішному протоколі було не так прикро, адже час і місце, які вони показали у своєму забігу, не дозволяли їм пройти до фіналу.
 
Катерина Климюк: «Я бігла стартовий етап, і першою дізналася про дискваліфікацію. Під час передачі палички побачила, що робимо це в кінці коридору. Я хотіла зупинитися, і показати Марії, щоб підійшла ближче до мене. Але на високій швидкості зробити це різко дуже складно. Потім сподівалася, що можливо, мені це здалося, що все буде добре. Але ні.»
 
Марія Миколенко: «Я боялася наштовхнутися на суперниць, і перестаралася.»
 
Анастасія Бризгіна: «У нас, зазвичай, або дуже добре, але дуже погано. Сьогодні – друге…»
 
Тетяна Мельник: «Маша лише підключилася до нашої команди, але ми вже відчуваємо одна одну. Всі дівчата молоді, все ще попереду.»
 
Ще дві дисципліни пройшли у семиборстві – стрибки у довжину та метання спису. Наші дівчата показали в них наступні результати: Рімма Гордієнко – 5.89 та 41.67; Аліна Шух – 5.81 та 51.20; Дарина Слобода – 6.17 та 40.06. Після шести видів Гордієнко йде 17-ю (5101), Шух – 18-ю (5094), Слобода – 21-ю (5044).
 
Сьогодні у вечірній сесії на українських уболівальників очікують три фінали. О 20:22 за київським часом Юлія Левченко, Оксана Окунєва та Катерина Табашник поборються за нагороди у стрибках у висоту, о 21:20 розпочнеться останній вид семиборства – біг на 800 метрів, о 21:50 Анна Рижикова та Вікторія Ткачук вийдуть на старт вирішального забігу на 400 м з/б, а о 22:20 Наталія Прищепа та Ольга Ляхова бігтимуть фінал 800-метрівки. Окрім цього, о 20:32 на Євгена Гуцола очікує півфінал з бігу на 800 метрів.
Попередня статтяВладислав Малихін: «Біда не в тому, що лікті зчесані, а в тому, що знову у кроці від фіналу»
Наступна статтяНаталія Прищепа: «Це дуже класно, що на п’єдесталі буде дві українки!»