Наталія Прищепа: «Це дуже класно, що на п’єдесталі буде дві українки!»

215
Флеш-інтерв’ю тепер вже дворазової чемпіонки Європи з бігу на 800 метрів Наталії Прищепи. У Берліні представниці Рівненщини вдалося захистити здобутий два роки тому в Амстердамі титул. Вона здобула перемогу з часом 2.00,38.
 
– Я дуже, що мій помаранчевий номерок чемпіонки Європи ще на два роки залишається зі мною.
 
– Є твердження, що захистити титул важче, ніж здобути його вперше.
 
– Звичайно, важче, тому що одна справа, коли ти прийшов змагатися, за щось боротися. А інша – коли ти виходиш на старт з титулом. Він зараз твій, але настає момент, коли ти розумієш – або він в тебе залишиться, або ти його втратиш. В першу чергу це важко психологічно.
 
– А суперниці до чемпіонки Європи ставилися по-іншому, вели більш жорстку боротьбу на дистанції?
 
– Трошки піджали, але це не було навмисне.
 
– На останньому колі ви опинилися в пастці, коли суперниці вас буквально затиснули.
 
– Так, але я не злякалася. Мені пощастило, що я ще до старту зуміла заспокоїтися, і якось тверезо оцінювати ситуацію в забігу, обдумувати, що відбувається на дистанції. Так що я бачила, хто мене закриває. На щастя, з тієї пастки я успішно вибралася.
 
– Про те що Оля Ляхова фінішувала третьою, ви, звичайно, дізналися вже після фінішу. Якою була ваша реакція?
 
– Я була дуже рада, що на п’єдесталі буде дві українки. Це круто!
 
– Який фінал був важчим, Амстердаму-2016 чи Берліна-2018?
 
– Два роки тому я вперше бігла 800 метрів на такого рівнях змаганнях. Так, в мене пішли результати, але на такому високому рівні я не дуже орієнтувалася – де потрібно виходити вперед, де пришвидшитися, коли почати бігти трошки повільніше, взагалі як правильно тактично розкласти дистанцію. Але за два роки вже набралася досвіду, і більше розумію, як діяти на дистанції в тій чи іншій ситуації.