На засіданні Ради ІААФ у Монако було затверджено кваліфікаційні нормативи для участі у чемпіонаті світу-2019, який прийме Доха.
Якщо кваліфікаційні нормативи для чемпіонату світу-2019 схожі на ті, які були у Лондоні-2017, то ще у двох моментах відбір відрізнятиметься. Цього разу буде визначена кількість атлетів, які зможуть взяти участь у змаганнях на шосе і з бігу на 10000 метрів:
-
марафон – по 100;
-
спортивна ходьба на 20 км – по 60;
-
спортивна ходьба на 50 км – 50 серед чоловіків і 30 серед жінок;
-
10000 метрів – 27.
Також буде збільшено кількість естафетних команд, які кваліфікуються на чемпіонат світу через Всесвітні естафети ІААФ з восьми до десяти на дистанціях 4х100 метрів і 4х400 метрів (при загальній кількості команд-учасниць 16). Змішані естафетні команди 4х400 метрів дебютують на чемпіонатах світу. У цій дисципліні зі Всесвітніх естафет ІААФ у Йокогамі кваліфікуються 12 команд.
Фото (с)Getty Images for IAAF