Іван Гешко – про трасу чемпіонату Європи-2018 з кросу

345
– Бігав зранку? – запитують тренери у Івана Гешка.

– Ні, хочу разом зі спортсменами, – відповідає він.
– Їм має бути приємно.
– Не знаю, як їм, а мені точно буде приємно, – каже Іван.
 
Ця розмова відбулася незадовго до офіційного тренування на чемпіонаті Європи з кросу, коли тренери разом з Іваном Гешком пішли оглянути дистанцію. Прес-аташе ФЛАУ скористалася нагодою і розпитала Івана про особливості траси у Тілбурзі.
 
«Дуже багато буде залежати від підготовки і техніки бігу, – переконаний Іван Гешко. – Тут м’яка поверхня, і ті, хто біжить на стопі швидко, може швидко змучитися. Взагалі, є дуже багато різних факторів. І завтра потрібно буде не лише перебирати ногами, а й уміти гарно подумати головою та правильно розрахувати сили.
 
Будемо сподіватися на те, що бігти буде легше, ніж думали до приїзду. Розраховували на болото, на ньому була б більша в’язкість. А з’ясувалося, що болота особливо то й немає, лише на деяких ділянках. Тут піщаний ґрунт, а тому вода відразу розходиться. У будь-якому разі всі виступатимуть в однакових умовах, а ми побачимо, хто на даний момент найсильніший.
 
На трасі є гірки. Вони невеликі, але розміщені майже одна за одною. Атлетам буде більше потрібна силова підготовка. І завтрашні змагання нам якраз добре покажуть, хто як і де готувався. Інформація про те, на якій трасі проходитиме чемпіонат Європи, була ще місяці два тому. Ті, хто звернув на це увагу, певно, зрозумів як те, що потрібно змінити у своїй підготовці, так і необхідність побігати по такій місцевості.
 
Чи грають у кросі надто велику роль повороти і ширина траси? Це не спринт, де кожна діляночка відіграє свою роль. Тут 500-800 метрів бігтимуть разом, а потім група розтягнеться. Сергій Лебідь, наприклад, ніколи не долає перші 500-700 метрів у повну силу. А взагалі, припустімо, атлети починають перший кілометр на 3 хвилини. Але при цьому навіть за три хвилини його можна подолати по-різному: почати повільно і потім нагнати або ж пробігти однаковим темпом – по 18 секунд кожну сотню. Дистанції довгі і кожен матиме можливість обігнати. Тим більше старт досить широкий і довгий, спортсменам вистачить часу і місця, щоб бігти своїм темпом. Загалом, потрібно бігти з таким відчуттям, щоб мати секундочку запасу. Тому що коли пускаєшся у повні кроки за пару кілометрів до фінішу, потім дуже складно».
Попередня статтяЗатверджено кваліфікаційні нормативи на чемпіонат світу-2019
Наступна статтяЧемпіонат Європи-2018 з кросу у цифрах і фактах