Олександра Шафар: «Якби відчула біль на 35-му кілометрі, розірвала б коліно у лахміття, але добігла до фінішу»

298
Перший комплект медалей чемпіонату світу-2019з легкої атлетики розіграли марафонки.

 
Спека Дохи навіть опівночі не змусила на себе довго чекати. Дивлячись на те, як працівники медичної служби одну за одною забирають спортсменок з траси ще до подолання ними екватору, виникало питання не стільки про те, хто переможе, скільки про те, скільки атлеток фінішує.
 
«Погодні умови дуже складні. Ти виливаєш собі на голову льодяну воду, а через дві хвилини голова нагрівається настільки, що тобі здається, що вона ось-ось вибухне», – розповідала українка Олександра Шафар, яка, на жаль, не змогла завершити дистанцію. Проте основною причиною стала не погода. Йдучи, Олександра взагалі не могла згинати коліно.
 
Так сталося, що у тому, що ви достроково завершили дистанцію, головну роль зіграла не погода, якої всі так боялися, чи не так?
 
Я їхала травмованою, розуміла, що так може бути, але робили з лікарем усе можливе, вкололи обезболююче, та цього було недостатньо. Розуміла, що бігти на двох ногах класно, а на одній за такої погоди це справжнісіньке знущання. Тому не бачила сенсу продовжувати. На сьогоднішній день здоров’я важливіше.
 
Але перші десять кілометрів ви трималися серед перших сорока, при цьому відриви були не надто великим, принаймні між групами, в яких бігли марафонки. Тобто сили все ж були?
 
Якби відчула біль на 35-му кілометрі, розірвала б коліно у лахміття, але добігла до фінішу. Але починало стріляти на десятому кілометрі, ще за два – біль посилився. Який сенс бігти цілий марафон, щоб потім відновлюватися півроку? Особливо з огляду на те, що потрапити на лідируючі позиції зараз було малоймовірно. Бігти було складно. Певно, навіть по п’ять хвилин кілометр бігти складно.
 
Поки не було діагностики, зрозуміло, складно говорити щось точно. Але, можливо, є перші прогнози від лікаря?
 
Лікар поки що сказав, що головне, щоб нічого не розірвалося.
 
Крім Шафар завершити дистанцію не змогли ще 28 з 68 марафонок, які вийшли на старт. А першою чемпіонкою світу у Досі стала Рут Чепнгетіч з Кенії (2:32.46 год). Срібло і бронзу виграли Розе Челімо з Бахрейну (2:33.46 год) і Хелалія Джоаннес з Намібії (2:34.15 год).
Попередня статтяЯрослава Магучіх: «Багато разів змагалася з цими суперницями, але на чемпіонаті світу все по-новому»
Наступна статтяМетальниці молота – про кваліфікацію на чемпіонаті світу