Ольга Саладуха: «14,52 метри і п’яте місце – це гідний результат»

327
На чемпіонаті світу у Досі Ольга Саладуха не лише стала п’ятою з потрійного стрибка. Вона зробила надзвичайно впевнений крок до Токіо-2020, вже не вперше цього сезону показавши, що по-справжньому повернулася і готова конкурувати з суперницями.

 
У першій спробі Саладуха стрибнула на 14,52 м, і саме з цим результатом не лише ввійшла до п’ятірки найсильніших у підсумковому протоколі чемпіонату світу, а й стала першою серед європейок.
 
«Перша спроба була ідеально обережною, як я завжди роблю. Надалі, звісно, хотілося додати, відповідно, почав смикатися розбіг, почала затискатися. Ще й невеликий зустрічний вітер, – говорить Ольга Саладуха. – Сезон був довгий, з перервою. Взагалі було цікаво, як він закінчиться, адже тренувалася не так, як завжди: не на зборах, а після роботи, коли вдавалося, а це і о десятій, і об одинадцятій вечора. 14,52 метри і п’яте місце – це гідний результат. Звісно, кожний солдат мріє стати генералом, і я теж. Друге-третє місце було б ідеально, оскільки Юлімар Рохас на сьогодні непереможна. Але радує те, що до Токіо можна сміливо готуватися і боротися на рівних. А також те, що з європейок сьогодні я була першою.
 
У мене є стрибок, відчуття повертаються. Поки що не зовсім стабільний розбіг: то він ширший, то вужчий. По сезону були спроби і в район 14,60 метрів, але постійно якісь маленькі заступи. Але розбіг склався саме тоді, коли було потрібно.
 
Це рік був насичений різними подіями. Зокрема, мене обрали послом Європейського тижня спорту в Україні. Разом з Павлом Булгаком ми їздили до Брюсселя на координаційну зустріч, де нас навчали тому, як проводити тиждень спорту, як мотивувати людей. Я робила #5minchallenge, активно намагаючись долучити людей, і були досить веселі відео: і з дитиною, і з кулькою, і на носі щось крутили. Були цікаві історії, які затягували. Хотілось би, щоб масовий спорт розвивався, бо це  здоров’я нації. Ми повинні рухатися, розвиватися, займатися спортом, як у всіх розвинених країнах».