«Зірка» + 2: майбутнє інфраструктури Кропивницького

252
Днями відбулася робоча поїздка президента Легкої атлетики України Ігоря Гоцула до Кропивницького. Основною її метою, що є вже традицією, став розвиток спортивної інфраструктури.
 
В Кропивницькому є три об’єкти, які представляють для ФЛАУ особливий інтерес – легкоатлетичний манеж обласної СДЮШОР №2, стадіон факультету фізвиховання місцевого педагогічного Університету, які зараз реконструюються, а також найголовніший – стадіон «Зірка».
 
– Стадіон «Зірка» був реконструйований і доведений до міжнародних стандартів одним з перших в Україні, – розповідає Ігор Гоцул. – Там постелено покриття «Мондо», яке використовується на змаганнях найвищого рівня. Його було введено в експлуатацію в 2014 році, але останній рік технічний стан арени викликав у нас низку питань. Вони не вирішувалися, і як наслідок цього року ми змушені були скасувати призначені на «Зірці» легкоатлетичні змагання. Зрозуміло, що ми були зобов’язані так вчинити задля збереження здоров’я дітей і виконання наших зобов’язань щодо проведення змагань на сертифікованих спортивних спорудах. Але ми не мали права залишити стадіон без уваги, і пустити його подальшу долю напризволяще.
 
Дуже важливою і визначальною була зустріч з новопризначеним головою Кіровоградської облдержадміністрації Андрієм Балонєм. Питання «Зірки» – комплексне, його вирішення залежить від багатьох організацій. З одного боку стадіон – приватний об’єкт, належить футбольному клубу, і він несе основну відповідальність за подальшу долю арени. Одночасно, оскільки цей спортивний об’єкт знаходиться в області і місті, вони також є певними вигодоотримувачами. Завдяки цьому стадіону в Кіровоградській області проходила велика кількість заходів, змагань та зборів. Зросли результати місцевих спортсменів, виросла ціла когорта суддів з легкої атлетики, збільшилася кількість дітей в секціях, адже тренуватися на такому об’єкті – одне задоволення. І, врешті решт, на проведення там наших заходів ми витрачали достатньо великі кошти, які були доволі відчутними для відповідних бюджетів. Тому у розв’язанні цього питання зацікавлені і клуб, і легка атлетика, і місто, і область. Але впродовж тривалого часу через певну розрізненість цих структур всі зусилля залишалися марними.
 
 
У зв’язку з цим наше прохання до Голови ОДА полягало в тому, щоб особисто він та область взяли на себе функції координаторів всіх процесів, і допомогли нам повернути стадіон в стрій. Потрібно сказати, що в особі Андрія Балоня ми зустріли надійного партнера, серйозно зацікавленого в розвитку спорту і цього спортивного об’єкта зокрема. Він не лише погодився взяти на себе такі функції, але й відразу приступив до їх виконання. Вже в цю поїздку відбулася наша розширена зустріч з власником ФК «Зірка» Максимом Березкіним, на якому обговорювалася подальша доля стадіону.
 
Окрім технічного моменту, необхідного для усунення технічних недоліків, існує ще одна перепона у вигляді зацікавленості, мотивації власників футбольного клубу. Під час бесіди ми з’ясували, що клуб дуже задоволений взаємодією з ФЛАУ щодо виконання наших зобов’язань. Оплачувалися орендна плата, всі послуги, є взаємна повага і прагнення до виконання зобов’язань. Але водночас стосунки з містом та областю до цього часу були, м’яко кажучи, нерівноправні. Тому що від клубу, який вклав достатньо великі кошти в реконструкцію спортивного об’єкта, вимагали надавати стадіон для потреб міста та області повністю безкоштовно. Це абсолютно демотивувало власників, і виникла ситуація, яку ми нещодавно розглядали, обговорюючи кейс легкоатлетичного манежу «Запоріжсталь». Клубу стала не вигідною подальша експлуатація стадіону «Зірка». Тому перемовини, які ми ведемо і які координує Кіровоградська ОДА, це не лише звернення до клубу з проханням привести його стадіон за його ж кошти до ладу. Це також упорядкування, систематизація і приведення у відповідність з реаліями життя взаємовідносин стадіону і клубу з одного боку, і міста та області з іншого. Тут допомога ОДА, яка має відповідні важелі, для нас дуже цінна і вагома. І Пан Балонь вже дав розпорядження з цього приводу.
 
 
Що стосується двох інших спортивних об’єктів, то їхня реконструкція близька до завершення. На стадіоні факультету фізвиховання Педагогічного Університету залишилося зробити невеликі штрихи, а також нанести розмітку. В манежі СДЮШОР №2 нещодавно зроблено бетонну стяжку під укладання легкоатлетичного покриття, виконуються внутрішні роботи, і він вже близький до здачі в експлуатацію.
 
 
Певно, робота над цими спортивними об’єктами могла б рухатися швидше. Ми це питання обговорювали, і у нас є надія, що нове що нове керівництво Кіровоградської ОДА буде активніше сприяти тому, щоб обидві арени були якнайшвидше завершені і введені в експлуатацію. І як наслідок спорт взагалі і легка атлетика зокрема отримали б можливість там розвиватися, щоб буде на користь всім.
 
 
Також у мене було багато спілкування з пресою. Це і окрема прес-конференція, і ефір на обласному телебаченні, і декілька інтерв’ю. Вони були в основному направлені на те, щоб максимально сприяти прискоренню процесу приведення зазначених спортивних об’єктів до необхідних кондицій.
 
 
Також відбулася зустріч з легкоатлетичною спільнотою Кіровоградщини. Ми обговорили багато питань щодо можливого реформування спортивної галузі, питань, пов’язаних з діяльністю Легкої атлетики України, нашими планами, прагненнями. Було багато різних обговорень. Щодо низки питань вдалося допомогти з їхнім вирішенням відразу. Щодо деяких ми будемо відстежувати ситуацію і намагатися вести перемовини. Зокрема, безпосередньо на місці вдалося розв’язати дискусію щодо обласної штатної команди. Також у наших колег виникали питання щодо не завжди справедливого розподілу коштів між спортивними школами і видами спорту. Тут ми будемо наполягати на пріоритетності легкої атлетики, і вона абсолютно не штучна, а є наслідком тих позицій та результатів, які наш вид спорту має у порівнянні з іншими.
Попередня статтяЗвіт про семінар НОК України та НАДЦ «Антидопінгова діяльність у спорті»
Наступна статтяРішення Виконкому ФЛАУ: організаційний комітет та зміни до календаря