Івано-Франківські іспити та перспективи

310
Чемпіонат Асоціації балканських легкоатлетичних федерацій зі спортивної ходьби, який відбувся 14 березня в Івано-Франківську, був особливим. І тому що це були перші й довгоочікувані статусні міжнародні змагання з легкої атлетики для столиці Прикарпаття. І тому що відбувалися вони в доволі екстремальних умовах, на що вплинув спалах епідемії коронавірусу. Через обидва фактори за лаштунками чемпіонату організаторами був пророблений великий обсяг роботи. І звичайної як для подібних стартів, так і не стандартної, що стало справжнім іспитом для оргкомітету. Який, втім, було успішно складено.
 
– В ніч перед початком змагань у нас виникла дуже не проста ситуація, – розповідає президент Легкої атлетики Ігор Гоцул. – Через введення заходів з протидії розповсюдження коронавірусу чемпіонат був близьким до скасування. Потрібно було докласти великих зусиль, аби цього не відбулося. І ми дуже вдячні керівництву міста та області, які з одного боку з розумінням поставилися до проблем, що виникали б у разі скасування змагань, а з іншого довірилися тим безпрецедентним заходам безпеки, яких було вжито під час чемпіонату. Власне, саме місцева влада проявила хоробрість щодо прийняття рішення про проведення змагань. І підсумку вони відбулися, пройшли цікаво і повністю відповідали тим протиепідеміологічним нормам, які діють в нашій країні.
 
Ситуація з епідемією коронавірусу змусила нас приділити дуже велику увагу й іншим проблемам, які через неї виникли. Триває олімпійська підготовка, частина наших спортсменів знаходилася в той момент на закордонних зборах, частина збиралася виїжджати. І цим питанням було присвячено декілька нарад з керівництвом ФЛАУ та тренерського штабу. Ми моделювали ситуації, обговорювали наші дії у випадку того чи іншого розвитку подій, намічали шляхи виходу з різноманітних ситуацій.
 
Працювали ми і над плануванням нашої діяльності після того, як буде подолано загрозу вірусу. Серед іншого ми провели консультації з керівництвом міста та області щодо будівництва в Івано-Франківську легкоатлетичного манежу. Нещодавно ми вже говорили, що такий проект можливий, і бажання його реалізувати є в тому числі і у місцевої влади. Поки що цього не відбулося через неконструктивну позицію частини тамтешніх депутатів. Зараз після перемовин ми пересвідчилися, що позиція міської та обласної влади не змінилася, вони як і раніш є прихильниками спорудження цього об’єкту. Ми вже розуміємо де він може буди збудований, яким він може бути. І домовилися, що найближчим часом, щойно нам дозволять епідеміологічна і економічна ситуації, повернемося до цього питання.
 
Також на майбутнє були орієнтовані перемовини з керівництвом АБАФ. На чемпіонаті був присутній президент Асоціації Добромір Карамарінов. Ми обговорили підготовку до проведення цьогорічної урочистої церемонії «Гала Балканських країн», яку заплановано провести в Києві наприкінці вересня. Окрім цього ми отримали підтвердження про реальність наших планів провести в Україні у 2021 році чемпіонату АБАФ з марафону, а в 2022-му – з кросу. Керівництво ФЛА Закарпатської області провело консультації щодо проведення чемпіонату АБАФ з кросу на Закарпатті. Ми пам’ятаємо, як нещодавно в Ужгороді на дуже високому рівні пройшов чемпіонат України з кросу. Нашими колегами було пророблено великий обсяг роботи, і ми хотіли б, щоб саме у них відбулися ці балканські змагання. Але на шляху до реалізації даного проекту поки що стоїть серйозна перепона: аеропорт в Ужгороді практично не працює. Ми будемо консультуватися і з місцевою, і з українською владою щодо того, на скільки це питання може бути вирішене. І тоді розумітимемо, чи можливе проведення чемпіонату АБАФ з кросу в Ужгороді, чи нам потрібно буде шукати інше місто.
 
Провели ми низку консультацій з нашими колегами з інших національних федерацій. Зокрема, на цих змаганнях працювали міжнародні судді з Німеччини, Греції та Туреччини. Ми обговорювали з ними питання роботи в їхніх країнах суддівських колегій, організації змагань. Переймали досвід, який може нам стати в пригоді.
 
 
І звичайно, ми продовжуємо відстежувати питання реконструкції стадіону Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Вона вже вийшла на фінальну стадію, і ми очікуємо, що буде завершена в найближчі декілька місяців. Більш того, стадіон отримає відповідний сертифікат і зможе приймати як всеукраїнські, так і міжнародні змагання. Я зараз відвідав цю арену, подивився, як проходять роботи. Маю сказати, що після побаченого у нас є всі підстави вірити в реалістичність цих планів.
Попередня статтяПрактичні настанови для учасників та організаторів НТЗ у зв’язку з ситуацією з коронавірусом
Наступна статтяВячеслав Тиртишник – про ситуацію з тренувальними зборами в Україні та за кордоном