У вересні очікуємо на введення в експлуатацію відреконструйованого львівського стадіону «Скіф»!

0
Цього тижня відбувся робочий візит президента Легкої атлетики України Ігоря Гоцула до Львова. Його основною метою була перевірка процесу реконструкції стадіону Львівського державного університету фізичної культури «Скіф».
 
– Цим проєктом ми займаємося вже тривалий час – разом з керівництвом Університету, ФЛА Львівської області, іншими інституціями, які підключаються до нього на різних етапах, – розповів Ігор Гоцул. – Дане питання для української легкої атлетики дуже важливе – з огляду і на стратегічне розташування Львова, і тих традицій, які були і продовжують існувати у цьому місті, на цьому стадіоні і, зокрема, на цій кафедрі. І зараз приємно відзначити, що ми виходимо на фінішну пряму.
 
Я відвідав стадіон «Скіф» разом з ректором Університету, профільним проректором, в одній особі президентом ФЛА Львівської області та завкафедрою легкої атлетики, начальником облспортуправління та представником компанії-підрядника. Зараз завершуються роботи з облаштування основи під легкоатлетичне покриття. Ми пройшли по стадіону, подивилися що відбувається, обговорили існуючі проблемні моменти та питання, які потребують рішення найближчим часом. Але в цілому ситуація виглядає дуже оптимістично. За тиждень мають бути завершені роботи з облаштування основи. Після цього компанія-підрядник з вкладання покриття приступає до виконання своїх робіт. Згідно з графіком вона має їх завершити до 1 серпня. Зрозуміло, що це можливо за сприятливої погоди, оскільки ці роботи можна виконувати лише в сухий період. Але в будь-якому випадку у нас є невеликий запас міцності, тому що потім ще тиждень необхідно для нанесення розмітки. І навіть з урахуванням можливої затримки ми зможемо до 1 вересня вийти до повного введення стадіону в експлуатацію. Фінальною крапкою всіх робіт має бути його сертифікація. Згідно з проєктом закладено сертифікацію на 2-гу категорію ІААФ.
 
 
Поруч з цим стадіоном планується облаштувати ще два тренувальних стадіони – метальний сектор також на території Університету фізкультури, а в межах декількох хвилин ходьби – стадіон Львівського національного університету імені Івана Франка. Таким чином ми матимемо гарний сучасний цільний комплекс, який дозволятиме проводити і тренувальний процес для студентів та спортсменів, і змагання національного рівня, а також міжнародні змагання.
 
Ми домовилися, що одним з перших кроків в напрямку отримання Львовом міжнародних змагань буде проведенні в місті наступного року засідання Виконавчого комітету Європейської Атлетики. Наші колеги підтримують цю ідею, і обов’язковою складовою в програмі проведення Виконкому має бути якраз відвідування високими гостями з ЄА стадіону «Скіф». Щоб вони на власні очі переконалися, на скільки цей об’єкт цікавий, відповідає міжнародним стандартам, і одночасно перейнялися його традиціями та духом.
 
Я виконав під час візиту до Львова ще декілька приємних місій. Вручив сертифікат відповідності стандартам ІААФ сектору зі стрибків у висоту спорткомплексу «Скіф». Передав нашим колегам Навчальні програми «Легка атлетика для ДЮСШ». Ми вже повідомляли, що вони розроблені та надруковані. З електронною версією можна ознайомитися на сайті ФЛАУ. А от розповсюдження друкованих екземплярів було відкладено через обмеження, пов’язані з карантином. І зараз, у зв’язку з їхніми послабленнями, ми приступили до розповсюдження Програми по областях.
 
Також у мене відбулася окрема бесіда з президентом ФЛА Львівської області Ярославом Свищем – щодо низки моментів, пов’язаних з поточними легкоатлетичними справами. Зокрема ми продовжуємо нашу роботу з організації проведення заходів з підвищення кваліфікації тренерів з легкої атлетики силами ФЛАУ та Львівського університету фізичної культури. Цей проєкт є для нас важливим, і у разі його успішності ми його плануємо розповсюдити на інші регіони. Окрім цього на кафедрі легкої атлетики цього вишу працює велика кількість фахівців, які, зокрема, беруть участь в роботі комплексної наукової групи збірної Україн з легкої атлетики. Ми обговорили побудову подальшого співробітництва в цьому напрямку. Також обговорили наступне: майбутня поява стадіону призведе до потреби в низці обов’язкових моментів – підготовки суддів, придбання інвентарю, його професійного використання та зберігання.
 
Також Ярослав Свищ показав нещодавно придбану форму для збірної Львівської області з легкої атлетики. Як ми вже казали, ініціативу ФЛАУ щодо виступу на національних змаганнях збірних областей в єдиній формі знайшла підтримку в більшості ТФЛА, зокрема і Львівській. Ця ініціатива дозволила львів’янам придбати таку форму. А значить, наші змагання будуть ще більш видовищними.