Чернігівщина: пошук шляхів виходу з кризи

228
На нещодавній позачерговій Конференції Легкої атлетики України зокрема розглядалося питання, що діяльність двох територіальних ФЛА – Київської та Чернігівської областей – не повною мірою відповідає Статуту ФЛАУ. Цим ТФЛА було дане доручення привести свою діяльність у відповідність з чинними нормами, а керівництво ФЛАУ має цьому сприяти.
 
Представники Київщини вже розпочали роботу з виправлення ситуації. Аби допомогти в цьому напрямку чернігівським колегам, президент ФЛАУ Ігор Гоцул відвідав Чернігів, де зустрівся з місцевим легкоатлетичним активом.
 
– В Федерації легкої атлетики Чернігівської області є декілька організаційних проблем, – розповідає Ігор Гоцул. – У неї застарілий Статут, проблема зі скликанням своєї Конференції, а також і цієї ТФЛА вже тривалий час фактично не має президента. Попередньо ми провели консультації з юристами, підготували ці питання і обговорили декілька варіантів подальших дій ФЛА Чернігівської області.
 
Важливий момент: ми ніколи не втручаємося в діяльність наших ТФЛА. Вони є самостійними структурними одиницями, у яких згідно зі Статутом ФЛАУ достатньо великі повноваження і які самостійно визначають напрямки своєї діяльності. Але оскільки ситуація зайшла вже достатньо далеко, моїм завданням було донести до ТФЛА, що це вже не перше доручення щодо необхідності доведення діяльності чернігівської легкоатлетичної спільноти у відповідність зі Статутом ФЛАУ. Якщо цього не відбудеться, то наслідки можуть бути достатньо серйозними. Разом ми обговорили шляхи розв’язання проблеми, і якщо вони будуть прийняті нашими колегами з ТФЛА, то будуть втілені в життя. В мене склалося відчуття, що ми знайшли необхідні компроміси. І, вважаю, у чернігівських колег вже є розуміння того, як потрібно рухатися, щоб привести свою діяльність у відповідність з нашим Статутом ще до проведення Звітно-виборчої конференції ФЛАУ і прибути 10 жовтня в Дніпро вже з повноцінними делегатами.
 
 
Звичайно, користуючись можливістю, ми обговорили й інші питання, пов’язані з нашою легкоатлетичною діяльністю. Зокрема, одним з важливих напрямків на сьогодні для нас є відновлення спортивної інфраструктури. Ми говорили про чернігівський стадіон імені Гагаріна, де потрібно ще багато чого зробити: облаштувати легкоатлетичні сектори, привести в до ладу манеж, який раніш функціонував, а зараз знаходиться в занедбаному стані. Власником стадіону Гагаріна є Мінмолодьспорту, тому разом зі вже оновленою ТФЛА ми звертатимемося до Міністерства з пропозиціями – яким чином цей спортивний об’єкт може бути приведено у відповідність до стандартів, щоб він приносив користь легкоатлетам.
 
Також в Чернігові завершується реконструкція стадіону «Юність». Щодо цього об’єкту була гарна взаємодія з федерацією футболу, результатом якої стало те, що незабаром з’явиться тренувальний стадіон для легкої атлетики і повноцінний стадіон для футболу. Це яскравий приклад ефективної співпраці між федераціями та видами спорту.
 
Також я інформував наших колег про реконструкцію стадіону в Ніжині Чернігівської області. Перемовини з керівництвом міста щодо цього об’єкту велися силами ФЛАУ, і зараз реконструкція арени вже завершується. Щоб вона відбулася і арена відповідала стандартам, дуже багато доклав зусиль перший віцепрезидент ФЛАУ Володимир Рудюк.
 
Окрім цього ми обговорили інші спортивні об’єкти, які можуть бути необхідні області і домовилися найближчим часом, після відновлення повноцінної діяльності ТФЛА та проведення місцевих виборів (щоб розуміти, з ким вести перемовини), повернутися до активного розв’язання цих питань.
 
Ще один момент, який ми намагатимемося вирішити разом з ФЛА Чернігівської області – створення тут спортивного ліцею чи коледжу (того, що раніш називалося спортивними інтернатами). Чернігівщина – один з небагатьох регіонів України, який не має подібного навчального закладу. Це створює для області суттєві проблеми – вона втрачає своїх найкращих вихованців, які часто переїжджають в інші області, аби отримати кращі умови для тренувань, навчання тощо. Це також один з проєктів, який ми в майбутньому плануємо реалізувати.
 
 
Також у мене відбулася зустріч з заступницею голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталією Романовою та директором Департаменту сім’ї молоді та спорту Чернігівської ОДА Андрієм Кужелем. Разом ми обговорили стан розвитку легкої атлетики в регіоні, позицію області з цього приводу, і домовилися про співробітництво в майбутньому. Але знову, тут все залежатиме від того, на скільки життєздатною, спрямованою на результат, наполегливою та професіональною буде наша оновлена ТФЛА. Ще під час зустрічі з легкоатлетичним активом Чернігівщини я намагався донести колегам: стратегія розвитку ФЛАУ має декілька принципів, один з яких – ми допомагаємо сильним. Ми не будемо заохочувати тих, хто лише жаліється, але зусиль для покращення ситуацій ніяких не прикладає. Ми будемо на стільки активно допомагати ТФЛА, на скільки вони будуть сильні і готові цю допомогу прийняти. І це стосується не лише Чернігівської федерації, а й всіх інших наших ТФЛА, які налаштовані на активне співробітництво.
Попередня статтяВідродження легкоатлетичних арен: на черзі Житомир! (+ФОТО)
Наступна стаття«Діамантова ліга»: дві перемоги українок у Стокгольмі