Райян Краузер побив світовий рекорд зі штовхання ядра у приміщенні (ВІДЕО)

2055
Фото (c)Getty Images for IAAF

Перший турнір сезону, перша спроба американця Райяна Краузера – і відразу світовий рекорд зі штовхання ядра у приміщенні.

24 січня на першому етапі American Track League у приміщенні, який відбувся у Файєттвіллі, Краузер у першій спробі штовхнув ядро на 22,82 м. Зазначимо, що змагання також входять до серії World Athletics Indoor Tour Silver.

Попередній рекорд (22,66 м) належав ще одному американцеві Ренді Барнсу і був встановлений ним 20 січня 1989 року у Лос Анджелесі. Упродовж змагань Краузер ще одного разу відправив ядро далі цієї позначки – у третій спробі, штовхнувши його на 22,70 м.

Після завершення змагань Краузер зазначив, що зараз він все ще тренується з сильним навантаженням, а отже, згодом може показати ще вищий результат. Він також підтвердив свою участь у другому етапі серії, який відбудеться наступної неділі.

Грант Голловей подолав 60 метрів з бар’єрами у забігу за 7,38 с, а у фіналі поліпшив час і повторив свій же рекорд США у приміщенні – 7,35 с.

***

Не 22 метри, але теж вражаючу серію у себе на батьківщині видав новозеландський штовхальник ядра Томас Волш. У Гастінгсі п’ять спроб з шести у нього були за 20-метрову позначку, найкращою з яких стали спроба на 20,78 м. Змагання зі штовхання ядра серед жінок виграла Валері Адамс, показавши на дебютному турнірі сезону результат 18,34 м.

Алана Барбер встановила рекорд Нової Зеландії зі спортивної ходьби на 20000 метрів (1:37.45 год).

***

Німкеня Крістіна Шванітц відсвяткувала повернення на змагання перемогою зі штовхання ядра у Хемнітці (19,11 м).

***

Американцеві Джиму Волмслі 12 секунд не вистачило до світового рекорду з бігу на 100 км. На змаганнях HOKA Carbon X 2 event він показав час 6:09.26 год.

***

Італійка Елеонора Джорджі у вітряну погоду виграла титул чемпіонки країни зі спортивної ходьби на 35 км (3:00.21 год). Теодоріко Капоразо переміг на чоловічій дистанції 50 км (4:01.14 год).