Голосування за найкращих легкоатлета і легкоатлетку січня в Україні

749
Використані фото Дмитра Вакулки і Білоруської федерації легкої атлетики

Розпочате голосування за найкращих легкоатлета і легкоатлетку січня в Україні.

На звання «Найкраща легкоатлетка січня» претендують:

Яна Гладійчук

Спортсменка змагається зі стрибків з жердиною. У січні вона виграла два турніри з двох і очолила український сезон. Спочатку в Києві Яна стрибнула на 4.40 метрів, а наприкінці місяця в Сумах виграла командний чемпіонат України (4.41 м).

На цьому спортсменка не планує зупинятися. Попереду у неї чемпіонат України в приміщенні і боротьба за норматив на чемпіонат Європи в приміщенні. Норматив складає 4.60 метрів. Якщо Яні вони підкоряться, це буде її особистий рекорд. За словами спортсменки, на тренуваннях вона неодноразово наближалася до цієї висоти. Тож чекатимемо на нові старти.

Ярослава Магучіх

Ця спортсменка встигла всіх вразити вже на початку лютого, проте наразі триває голосування за найкращих у січні, тож говоритимемо про ці досягнення. Тим більше говорити є про що.

Магучіх почала сезон так, як можна лише мріяти. Вона повторила свій же рекорд України в приміщенні зі стрибків у висоту, злетівши на «Різдвяних стартах» у Києві на 2.02 метри, які до того ж стали найкращим результатом сезону в світі. А після цієї перемоги оформила ще одну – на міжнародних змаганнях в Удіне (2.00 метри).

Анна Рижикова

Оскільки дистанцію 400 метрів з бар’єрами взимку не бігають, Анна традиційно виступає на «гладкій» 400-метрівці. Сезон вона почала командним чемпіонатом України, де була непереможною. Рижикова стала єдиною, хто розміняв 53 секунди, і перемогла з часом 52.97 с.

На звання «Найкращий легкоатлет січня» претендують:

Артем Коноваленко

Весь 2020 рік атлет відновлювався після травми. За цей час встиг змінити тренера і почати працювати з Анатолієм Бойком в одній групі з Ольгою Саладухою. Результати не змусили довго на себе чекати. «Різдвяні старти» були першим турніром, де Артем стрибав з повного розбігу, і відразу переміг та встановив особистий рекорд з потрійного стрибка в приміщеннях – 16.22 метри. А після цього переміг і на командному чемпіонаті України в приміщенні (15.76 м).

Сергій Никифоров

Цьому спортсмену також довелося несолодко. У 2019-му, коли результати пішли вгору і з’явилися запрошення на міжнародні змагання, він захворів на запалення легень. Лиш почав повноцінно повертатися до змагань у 2020-му, як їх одні за одними почали скасовувати через пандемію COVID 19. Але всі психологічні проблеми Никифоров лишив позаду і в 2021-й ввійшов з перемогою зі стрибків у довжину на «Різдвяних стартах» (7.92 м). Після цього Сергій виграв змагання в Стамбулі, де поліпшив свій результат до 8.01 метрів і наразі посідає з ним шостий рядок у світовому топ-листі сезону.

Андрій Проценко

Проценко у січні виступав лише одного разу, зате як! На міжнародних змаганнях зі стрибків у висоту в Удіне він переміг з п’ятим результатом сезону в світі (2.28 м), залишивши позаду фіналіста чемпіонату світу-2019 кубинця Луїса Заяса.

Голосування триває до 12:00, 5 лютого. Вболівальники можуть проголосувати за посиланням: https://survey.uaf.org.ua/index.php/412737

Голосування відбувається у трьох категоріях: серед представників ЗМІ, експертів (Рада ФЛАУ) і вболівальників. Кожна категорія голосів враховується як третина від усіх голосів.