Бех-Романчук відкриває сезон результатом 6.64м. Ісаченков – 7.29м в Негвіздах

979

Перше очне протистояння нинішнього сезону між чинною чемпіонкою світу Малайкою Міхамбо та срібною призеркою Дохи зі стрибків у довжину серед жінок Мариною Бех-Романчук відбулося 5 лютого на етапі срібної серії світового легкоатлетичного туру в приміщеннях ISTAF Indoor Berlin.

Стартом у Берліні найкраща українська легкоатлетка минулого року лише відкрила свій зимовий сезон у коронній дисципліні. 25-річна спортсменка із Хмельницького покращувала свої показники від першої до п’ятої спроби. 6.41, 6.52, 6.56, 6.60 та нарешті 6.64м, які і дозволили Бех-Романчук посісти друге місце на перших змаганнях 2021 року. Заключний шостий стрибок Марини також був вдалим, але не таким далеким – 6.42м.

Своїй найзапеклішій суперниці українка поступилася тринадцятьма сантиметрами. Чинна чемпіонка світу та Європи Малайка Міхамбо одразу в першій спробі приземлилася на позначці найкращого результату сезону в світі – 6м77см, який у підсумку став переможним для німкені, котра 2 дні тому відсвяткувала своє 27-річчя.

Нагадаємо, що минулого року Малайка виграла берлінський турнір з фантастичним показником 7.07м, який до сьогодні є її особистим рекордом в приміщеннях. Нинішньої ж зими господарка і переможниця змагань вже мала за плечами два старти в секторі для стрибків довжину, показавши 6.52м та 6.74м на турнірах у Франкфурті та Дюссельдорфі 17 та 31 січня відповідно.

Переможниця студентського чемпіонату США 2018 року 25-річна Талія Брукс стрибком на 6.49м в останній спробі виборола в Берліні третю позицію.

Досить несподіваний вигляд мала трійка призерів із сектору для стрибків з жердиною серед чоловіків, де чемпіон Азії 2019-ого року Ернест Джон Обієна не лише переміг більш досвідчених суперників, а й покращив на 8 сантиметрів національний рекорд Філіппін в приміщеннях на 8см. 25-річному вихованцю Віталія Опанасовича Петрова висота 5.80м підкорилася з першої спроби, тоді як срібний призер змагань німець Торбен Блех подолав її у другому підході. На третьому місці ще один представник Німеччини Олег Цернікель з особистим рекордом 5м72см.

Бігова програма турніру в Берліні була представлена лише спринтерськими дисциплінами, але вони також додали перчинки до перебігу змагань.

У фіналі чоловічого бігу на 60м представник Кот-Д’Івуару Артур Сіссе переміг з новим національним рекордом 6.53сек. Слідом за ним з особистим рекордом фінішував італієць Ламонт Марсель Якобз – 6.55.

Серед жіночих бігових видів найяскравішим став фінал на 60 метрів з бар’єрами, де американка Крістіна Клємонз оновила світовий топ лист до 7.83сек.

***

5 лютого турнір бронзової серії світового легкоатлетичного туру в приміщеннях Hvezdy v Nehvizdech, що відбувався в чеському місті Негвізди став бронзовим для ще одного українського стрибуна у довжину Ярослава Ісаченкова, котрий у третій та шостій спробах показав свій найкращий результат дня 7м29см. В активі переможця Рейнолда Баніго з Великої Британії стрибок на 7.73м.

Втім, чеський старт слід відзначити досить потужними показниками в секторі для штовхання ядра серед чоловіків. Господар змагань, призер чемпіонатів світу та Європи в приміщеннях Томаш Станек виграв турнір з результатом 21.22м. При чому в активі чеха були спроби на 21.21 та 21 метр рівно.

Лідер світового сезону зі стрибків у висоту серед чоловіків італієць Джанмарко Тамбері досить несподівано, хоча і за спробами, поступився своєму бельгійському суперникові Томасу Кармою. Обидва спортсмени подолали планку на висоті 2м24см.