Зі світу по нитці: Миля у Файєттевіллі відкрила світові нові імена (+відео)

747
Фото з особистої сторінки Сole Нocker у Twitter

На змаганнях бронзової серії World Indoor Tour у польському місті Лодзь одразу після виступу на зимовому чемпіонаті України стартували дві переможниці національної першості. Вікторія Ратнікова у фіналі бігу на 60м серед жінок фінішувала п’ятою з результатом 7.34сек, де прогнозовану перемогу здобула господарка турніру Ева Свобода – 7.22сек. 19-разова чемпіонка України Анна Плотіцина у вирішальному забігові бар’єрного спринту фінішувала також на п’ятій позиції з часом 8.28сек (8.27 у забігові). Першою на фініші цілком очікувано була американка Крістіна Клємонз – 7.91сек.

Чинний чемпіон Європи у приміщенні та на стадіонах Міхал Харатик штовхання ядра серед чоловіків з найкращим результатом сезону на Європейському континенті, довівши особистий рекорд під дахом до позначки 21м83см.

Чемпіон світу Сем Кендрікс зі США став переможцем в секторі для стрибків з жердиною зі своїм найкращим результатом цієї зими 5м86см. Американець зазіхав у на національний рекорд в приміщенні, намагаючись подолати планку на позначці 6.02м. Срібний призер турніру Ернест Джон Обієна також взяв 586, але для вихованця Віталія Петрова це не лише абсолютний рекорд Філіппін, а й третя позиція в азійському топ-листі за всю історію.

Відзначимо і сенсаційний стрибок 16-річного Матвєя Волкова, котрий минулого року переїхав з родиною з Росії до Білорусі й уже отримав дозвіл Світової Атлетики виступати на міжнародних стартах. Талановитий тинейджер встановив найвище абсолютне світове досягнення у віковій категорії до 18 років, подолавши 5м60см.

Дивують швидкостями і ветерани. 35-річний Майк Роджерс зі США переміг на чоловічій 60-метрівці з часом 6.51сек, залишивши за спиною Ламонта Марселя Якобза. Фінішувавши другим за 6.53сек, італієць став лідером європейського сезону і лише дві сотих секунди не дотягнув до національного рекорду своєї країни.

***

Турнір Tyson Invitational в американському Файєттевіллі відкрив нові імена в чоловічих бігах на середні дистанції. 21-річний американець Купер Тір переміг з бігу на одну милю з особистим рекордом і найкращим результатом сезону в світі 3:50.39. 19-річний Коул Хокер поступився своєму співвітчизникові не більше метра, але 3:50.55 вихованця стаєрської школи Орегонського Університету – це найкращий результат у світі серед тинейджерів за всю історію змагань у приміщеннях. Попередній 3:52.66 належав Калебу Ндіку й був показаний у 2012 році. Цікаво, що ані Тір, ані Хокер не мали жодних досягнень на міжнародній арені, але одразу «стрибнули» на сьому та восьму позицію у світовому щаблі найкращих результатів світу в приміщеннях на цій дистанції, опинившись навіть попереду Олімпійського чемпіона Метта Центровіча та три-разового чемпіона світу Нуреддіна Морселі. Чарльз Хантер, фінішувавши у Файєттевіллі третім з часом 3:53.49, встановив новий національний рекорд Австралії в приміщеннях.

Американець Ісаак Граймз став лідером світового сезону зі стрибків у довжину, вигравши змагання з абсолютним особистим рекордом 8м33см.

***

Найкращі результати сезону в світі були показані в змаганнях зі спортивної ходьби на зимовому чемпіонаті Білорусі в Могильові. Олександр Ляхович та Анастасія Родкіна пройшли 10.000м за 40:27.86 та 47:00.20 відповідно. Чемпіонка Європи 2018 Ельвіра Герман покращила особистий рекорд на 60-метрівці з бар’єрами до 7.91сек, вигравши рівно одну десяту секунди у досвідченої Аліни Талай. Чудову форму перед зимовим чемпіонатом Європи продемонструвала й Анастасія Мирончик-Іванова, котра у своїй найкращій спробі приземлилася на позначці 6м73см в секторі для стрибків у довжину. Чемпіонці світу серед юніорів 2018 Карині Демідік для перемоги в секторі для стрибків у висоту вистачило повторити свій найкращий зимовий результат 194см. Відзначимо й особистий рекорд Ганни Михайлової з бігу на 400м – 52.39сек. 22-річна білоруска «скинула» зі свого попереднього показника більше однієї секунди.