Блискавка: Беатріс Чепкоеч б’є світовий рекорд з бігу на 5км (+відео)

730
Фото © Global Sports Communication для WA

Чинна чемпіонка світу зі стипль-чезу Бетріс Чепкоеч встановила новий світовий рекорд на 5км серед жінок у змішаному забігові. Попереднє досягнення 14:48 належало її співвітчизниці Керолайн Кіпкуруї й було зафіксовано 8 вересня 2018 року, як проміжний час 10-кілометрового забігу Birell Grand Prix в Празі.

У неділю 14 лютого 29-річна Чепкоеч на традиційному Monaco Run зупинила секундомір на позначці 14:43*. З листопада 2017 року – часу, коли World Athletics почала фіксувати світові рекорди з бігу по шосе на цій дистанції, це найкращий показник для будь-яких видів забігу, оскільки він на одну секунду перевищує і світовий рекорд Сіфан Хасан (14:14), показаний суто в жіночому забігові.

На старті дистанції Чепкоеч довелося добряче поборотися не лише із суперницями, а й зі сильним вітром, який гуляв узбережжям Монако. Та ближче до половини дистанції вітри вщухли, і саме тоді Беатріс суттєво підняла темп бігу.

“Я неймовірно щаслива оскільки на такий результат ми навіть не сподівалися, –  сказала Беатріс Чепкоеч після фінішу. – Було досить холодно і вітряно, але я намагалася триматися за своїй пейс-мейкером. Все було просто ідеально. Коли вітер відчутно вщух, я відчула, що ще можу прискоритися”.

Фініш забігу на сторінці World Athletics у Facebook

До слова, Беатріс Чепкоеч належить і світовий рекорд з бігу на 3000м з перешкодами, який вона також встановила в Монако на 31-ому за ліком турнірі Herculis Meeting International D’athletisme – етапі Діамантової Ліги, що відбувався на стадіоні Луї ІІ 20 липня 2018 року.

Нагадаємо, що минулого року на Monaco Run чинний чемпіон світу з бігу на 10000м Джошуа Чептегей з Уганди також встановив світовий рекорд, але серед чоловіків, подолавши 5км вулицями Монако за 12:51. Цього ж разу 24-річний угандієць успішно захистив свій титул переможця з результатом 13:14.

*світовий рекорд ще має пройти процедурою ратифікації Світової Атлетики.

Попередня стаття8 найкращих результатів сезону в світі та низка національних рекордів у Бостоні (+відео)
Наступна статтяМедальний виступ українців на юніорському чемпіонаті ABAF у приміщенні