#Торунь2021: Боротьба українських багатоборок за квитки до Торуня ще триває, а Стефаніді вже відмовляється від чемпіонату

968

За минулі дні найкращі результати європейського сезону оновилися чи не в усіх видах легкоатлетичної програми. Але якщо у більшості дисциплін атлетам достатньо виконати лише нормативи для потрапляння на зимовий чемпіонат Європи, то в багатоборствах як раз топ-листи нинішньої зими відіграють найважливішу роль.

Європейська атлетика вже назвала по шість семиборців та п’ятиборок, які вибороли право змагатися в Торуні на підставі результатів літніх сезонів 2019-2020 років. Але за шість місць, котрі ще залишилися як в чоловічій, так і в жіночій програмі триває запекла боротьба.

Так у німецькому Франкфурті чемпіон Європи серед юніорів 2019 року Сімон Егаммер, вигравши турнір семиборців із сумою 6092 очки, очолив не лише європейський, а й світовий топ-лист. До того ж результат 21-річного швейцарського багатоборця став і новим національним рекордом його країни в приміщенні. Шестиразовий чемпіон Швейцарії встановив за видами три особистих рекорди, пробігши 60м за 6.82сек, стрибнувши у довжину на 7.73м та подолавши бар’єри за 7.83сек. Срібний призер турніру 21-річний німець Андреас Бехманн набрав 6057 очок, які на сьогоднішній день все ще є прохідними на чемпіонат Європи в приміщенні.

Бельгійська школа багатоборства запалила ще одну зірку, але тепер у чоловічих змаганнях. Срібний призер юнацького олімпійського фестивалю Джент Готтекіт став першим багатоборцем, котрий подолав бар’єр у 6000, виконуючи семиборство з юніорськими снарядами (бар’єри 99.1см, ядро 6кг). 18-річний Готтекіт став новим рекордсменом світу в приміщенні з семиборства у віковій категорії U20 з результатом 6062очки. До попереднього рекорду іспанця Касераса бельгійський вундеркінд додав одразу 78 очок, а одним із найяскравіших його результатів із дводенної боротьби став стрибок у висоту на 2м10см.

Срібний призер чемпіонату Європи в приміщенні 2017 року Адам Себастіан Гелцелет здобув свій п’ятий титул чемпіона Чехії з багатоборства, вигравши національну першість у Празі з результатом 5903 очки.

На вечір вівторка, 16 лютого європейський топ-лист сезону з чоловічого семиборства має наступний вигляд:

16 Олексій Касьянов UKR 5756 оч 11.02.21 Суми

Світовою та європейською лідеркою з жіночого пятибортсва залишається бельгійка Нор Відц, але починаючи з другої позиції – зміни відчутні.

Переможниця молодіжного чемпіонату Європи та фіналістка чемпіонатів світу Ксенія Кріжан здобула свій 12-ий титул чемпіонки Угорщини, перемігши зимовій національній першості з результатом 4593 очки. 31-річна Ріта Немец фінішувала другою з особистим рекордом 4532 очки.

А в голландському Апелдормі екс-чемпіонка світу в приміщеннях з жіночого п’ятиборства Надін Броурсен здобула свій ювілейний національний титул. 30-річна нідерландка виграла домашній чемпіонат із сумою 4514 очок.

На вечір вівторка, 16 лютого європейський топ-лист сезону з жіночого п’ятиборства має наступний вигляд:

11 Анастасія Мохнюк UKR 4393 оч 07.02.21 Таллінн

Оскільки Надін Броурсен та Ксенія Кріжан входять до шістки багатоборок, які забронювали собі стартові номери Торуня за результатами літніх сезонів 2019-2010 років, наші дівчата Анна Мельниченко та Аліна Шух ще мають шанси потрапити на зимовий чемпіонат Європи, хоча найближчими вихідними відбудеться ціла низка національних першостей по всьому континенту, а отже зміни у європейському топ-листі ще цілком можливі.

Нагадаємо, що Європейська Атлетика визначить ще шість семиборців та шість п’ятиборок для участі в чемпіонаті Європи в приміщенні за їхніми результатами нинішнього зимового сезону станом на 22 лютого.

***

Олімпійська чемпіонка зі стрибків з жердиною серед жінок Катеріні Стефаніді заявила про завершення свого зимового сезону після того, як здобула срібло національного чемпіонату Греції в приміщенні з результатом 4м61см.

“Я подолала нелегкий шлях боротьби з травмою, котра турбувала мене цілий рік, – написала триразова чемпіонка Європи у своєму Інстаграм. – Але я надзвичайно щаслива з тих результатів, на які нам вдалося вийти лише по трьох місяцях тренувань. Нинішньої зими я прагнула повернутися до своїх змагальних жердин, зробити бодай кілька повноцінних послідовних стрибків і згадати змагальні відчуття. Мені це вдалося, і саме тому ми вирішили, що час цей сезон закінчити. Я рада повернутися. Після невеличкого відпочинку ми одразу почнемо готуватися до літніх змагань навіть раніше, аніж було заплановано.”