Владислав Мазур: «У кваліфікації все було за планом»

175
Фото (с)Alexander Hassenstein/Getty Images for European Athletics

Український стрибун у довжину Владислав Мазур впевнено вийшов у фінал чемпіонату Європи в приміщенні. Кваліфікаційний норматив для атлетів складав 8.00 метрів, але для того, щоб продовжити боротьбу за медалі в Торуні, Мазуру вистачило й нижчого результату. У другій спробі він приземлився на позначці 7.85 метрів і з цим результатом став четвертим у кваліфікації. Від виконання третьої спроби українець відмовився.

«Сьогодні все було за планом. Ми хотіли виконати «економний» стрибок, який би дозволив вийти у фінал і при цьому зберегти сили. Так і склалося, – ділиться враженнями від виступу в кваліфікації Владислав Мазур. – Я відчував сили, але при цьому намагався економити їх і тримати себе в руках.

Оскільки я стрибав одним з останніх, у третій спробі вже було зрозуміло, що місце у фіналі мені гарантовано, тому вирішив відмовитися від неї. Звісно, якби була сильна компанія або ризик не потрапити до вісімки найсильніших, я б такого ніколи не зробив і боровся б до кінця, але зараз у цьому не було сенсу.

Мені дуже сподобався сектор у Торуні. Він лежить на бетоні, дуже хороша яма і жорстке покриття. Доріжка тебе несе сама, не потрібно докладати якихось додаткових зусиль – якщо ти можеш бігти, то точно побіжиш».

Кваліфікаційні 8.00 метрів подолали два атлети – швед Тобіас Монтлер (8.18 м) і грек Малтіадіс Тентоглу (8.04 м). Зазначимо, що поза фіналом лишився чемпіон Європи-2017 у приміщенні Ізмір Смайлай з Албанії. Він зі стрибком на 7.69 м дев’ятий. Вісімку з результатом 7.74 замкнув британець Джейкоб Фінчам-Дьюкс.

Фінал зі стрибків у довжину серед чоловіків відбудеться 5 березня.