Торунь-2021, візитна картка української команди: день 1

825

Стрибки у висоту, чоловіки

Стрибуни у висоту відкриють змагальну програму чемпіонату Європи-2021 у приміщенні. 4 березня, о 20:00 вони розпочнуть кваліфікацію. У цій дисципліні Україну в Торуні представлятимуть двоє легкоатлетів – Олег Дорощук і Дмитро Нікітін.

Для обох цей чемпіонат Європи в приміщенні буде першим в кар’єрі. Атлети в лютому встановили особисті рекорди і тим самим виконали нормативи для участі в змаганнях. Нікітін стрибнув на 2.28 у Києві, а Дорощук вперше зробив це в Сумах.

В обох атлетів є досягнення на юнацькому і юніорському рівнях. Дорощук вигравав срібні медалі чемпіонатів Європи U18 і U20 у 2018 і 2019 роках, а також бронзу юнацьких Олімпійських ігор-2018. Нікітін стояв на срібних сходинках п’єдесталів чемпіонату світу U18 (2015) і чемпіонату Європи U20 (2017). У 2015 році він виграв Європейський юнацький олімпійський фестиваль, а через рік – бронзу чемпіонату Європи U18.

В Україні в чоловічих стрибках у висоту неабиякі традиції, але попри високі результати атлетів і попри значну кількість медалей на стадіонах, на чемпіонатах Європи в приміщенні за часи незалежності стрибуни у висоту вигравали їх лише одного разу. У 2019 році срібло завоював Андрій Проценко. Він мав усі шанси піднятися на п’єдестал і в Торуні, але через мікротравму спини був змушений відмовитися від участі в чемпіонаті.

Стрибки в довжину, чоловіки

У секторі для стрибків у довжину Україну представлятиме лише один атлет – Владислав Мазур. На чемпіонаті України в приміщенні, який відбувався в Сумах, він приємно вразив навіть себе, встановивши особистий рекорд – 8.07 м. На стадіоні йому вже вдавалося долати 8-метрову позначку, але в манежі цей рубіж все ніяк не підкорювався. І от нарешті бажане стало дійсністю.

На стадіоні і титулів у Мазура поки що більше: у 2017 році він виграв молодіжний чемпіонат Європи.

Виступи на чемпіонатах Європи в приміщенні Мазур почав з 2017 року. Тоді, в Белграді, йому не вдалося пройти кваліфікацію і він став 15-м. Але вже через два роки, в Глазго, замкнув вісімку фіналістів.

За часи незалежності українські стрибуни в довжину виграли три медалі чемпіонатів Європи в приміщенні. Першу з них – золоту – у 1998 році завоював Олексій Лукашевич. Володимир Зюськов і Сергій Никифоров піднімалися на бронзову сходинку п’єдесталу у 2005 і 2017 роках відповідно. Никифоров мав усі шанси відібратися й виступити також у Торуні, але прикра травма спини, через яку він мусив достроково припинити змагання на чемпіонаті України в приміщенні, перекреслила ці шанси. Зараз Сергій завершує лікування і зосередиться на підготовці до літнього сезону й до Олімпійських ігор.

1500 метрів, чоловіки

На чемпіонаті України в приміщенні Артем Алфімов фінішував другим з бігу на 1500 метрів. На той момент у нього вже був норматив у Торунь. Його він виконав на міжнародних змаганнях в Остраві, встановивши особистий рекорд.

Для Алфімова цей чемпіонат Європи в приміщенні буде першим у кар’єрі. До цього він брав участь у молодіжному чемпіонаті Європи і чотири рази виступав на чемпіонатах Європи з кросу.

За всю історію виступів України як незалежної команди на чемпіонатах Європи в приміщенні нашій команді лише одного разу вдалося виграти медаль. У 2005 році Іван Гешко виграв золото, встановивши при цьому рекорд чемпіонатів (3:36.70 хв), який тримається і до сьогодні.

3000 метрів, жінки

Лиш повернувшись зі збору в Кенії, Наталія Стребкова довела всім, що не дарма саме її вважали фавориткою з бігу на 3000 метрів на чемпіонаті України в приміщенні. В Сумах вона перемогла і встановила особистий рекорд.

У 2017 році Стребкова виграла срібну медаль молодіжного чемпіонату Європи з бігу на 3000 метрів з перешкодами. Саме ця дистанція на сьогодні для неї коронна, і на ній тренери очікують від Наталі олімпійського нормативу. Але це буде на стадіоні, а в манежі – «гладка трійка».

Наталя неодноразово виступала просто неба на чемпіонатах світу і Європи в різних вікових категоріях і на різних дистанціях. У 2017-му вона стала шостою з бігу на 3000 метрів з перешкодами на командному чемпіонаті Європи, а вже наступного року вийшла до фіналу чемпіонату Європи в Берліні, де фінішувала 12-ю. На її рахунку також п’ять виступів на чемпіонатах Європи з кросу (з 2013 до 2017 року включно).

На чемпіонатах Європи в приміщенні Стребкова не виступала жодного разу. Так само поки що жодного разу українкам не вдавалося виграти медалі чемпіонатів Європи в приміщенні з бігу на 3000 метрів.

Трансляція змагань відбуватиметься на сайтах Суспільне Спорт та Європейської легкої атлетики.