Левченко, Геращенко та Магучіх у фіналі жіночих стрибків у висоту та їхні враження від кваліфікації на чемпіонаті Європи в приміщенні

696

Кваліфікація жіночих стрибків у висоту на чемпіонаті Європи в приміщенні для нашої збірної пройшла без втрат. У Торуні для виходу до фіналу вистачило висоти 1м91см, яку успішно подолали усі три українські висотниці.

І якщо лідерка світового сезону Ярослава Магучіх, так само, як і Ірина Геращенко не схибили протягом змагань жодного разу, долаючи усі висоти з першої спроби, то срібна призерка чемпіонату світу 2017 року Юлія Левченко, котра для подолання планки на позначці 191см витратила три спроби, змусила понервувати вболівальників.

Юлю, чудовий і невимушений початок змагань, але на висоті 191см, вочевидь, щось змінилося, а головне в техніці розбігу…

Відверто, кажучи, навіть не знаю, що сталося. Можливо, пройшло багато часу від однієї висоти до іншої, і я трохи охолола. Тренер, Ірина Пустовойт, сказала, що потрібно було активніше бігти, але я, вочевидь, засиділася. Тим і цікавий спорт, що він непередбачуваний і може трапитися будь-що. Пишатися в цій ситуації особливо нічим, але я щиро рада, до змогла пройти це кваліфікаційне сито.

Можливо, причина в покритті? Адже кожен манеж особливий, і до умов вряди-годи потрібно призвичаюватися.

На цій арені мені подобається все, і сектор, і покриття, і навіть добрі судді. (сміється). Тут жодних проблем, бо організовані змагання, справді, на дуже високому рівні.

Ваша кваліфікація трохи здивувала тим, що, приміром, висоту 187см, подолали всі 17 учасниць.

Ми розуміли, що кваліфікація триватиме довго і були до цього готові. Хоча, насправді, я навіть не знала, що всі 17 дівчат подолали 187см. Я була налаштована виконати кваліфікаційний норматив, а все інше на цьому етапі не має значення.

Як ви відчуваєте, вам вдалося відновитися від підступного вірусу? Повернулося відчуття тонусу і вибуховості м’язів?

Правду кажучи, намагаюся це не оцінювати, аби зайвий раз не нервуватися і не переживати. Все, як завжди. Якщо я тут, то я готова до бою.

Щодо ще однієї вихованки Ірини Пустовойт, то до стрибків Ірини Гращенко сьогодні не могло виникнути претензій у жодного із найприскіпливіших фахівців.

«Насправді, я дуже рада, що потрапила до фіналу, – сказала киянка у своєму короткому аналізі кваліфікаційних змагань. – Звісно, без хвилювань не обійшлося, але я дослухалася до кожного слова тренера і просто робила свою справу.»

Лідер світового сезону з результатом 2м06см Ярослава Магучіх, також пройшла кваліфікацію максимально раціонально і економно, виконавши три вдалих спроби на позначках 182, 187 та 191см.

«Ярославі дуже сподобався і сам манеж, і покриття Торунь Арени, – сказала після кваліфікації тренерка дніпрянки Тетяна Степанова. – Не зважаючи на те, що Ярославі сьогодні довелося чекати на свою першу спробу занадто довго і вона трохи втратила у свіжості, до технічного виконання стрибків я не маю жодних претензій. Всі мої вказівки, а головне щодо проходження дуги розбігу, Ярослава виконала бездоганно. Тепер налаштовуємося на фінал».

Фінал жіночих стрибків у висоту на чемпіонаті Європи в приміщенні відбудеться у неділю, 7 березня о 18:45 за київським часом.

 

Попередня статтяТорунь-2021, 400 метрів, чоловіки: без півфіналу, але не без боротьби
Наступна статтяТорунь-2021: Наталія Стребкова – про фінал з бігу на 3000 метрів і пророчий сон зовиці