Торунь-2021: Наталія Стребкова – про фінал з бігу на 3000 метрів і пророчий сон зовиці

988
Фото (с)Grzegorz Olkowski / Getty Images for European Athletics

Випадковостей не буває. Вкотре переконатися в цьому можна було, подивившись змагання з бігу на 3000 метрів серед жінок на чемпіонаті Європи в приміщенні. Наталія Стребкова потрапила у фінал після дискваліфікації двох атлеток, і точно недаремно. Українка після особистого рекорду у першому колі, у вирішальному поліпшила його ще на 5 секунд.

Стребкова у фіналі подолала 3000 метрів за 8:54.18 хв і стала з цим результатом дев’ятою.

Наталю, сьогодні тренер вже задоволений результатом?

Коли йшла з доріжки і проходила повз  Сергія Романчука і Вячеслава Тиртишника, то Сергій Іванович підняв руки, показуючи, що 8:54 – це сильно. Щоправда, потім пожартував, мовляв, це так собі. (сміється)

У мене дуже гладко пройшов забіг. Ще на розминці відчула, що є сили і я готова бігти і боротися за особистий рекорд. Хоча вчора і сьогодні зранку думала інакше, адже у першому колі виклалася на сто відсотків.

Можемо говорити про те, що випадковостей не буває, і те, що вчора так сталося з дискваліфікаціями суперниць, означає лиш, що місце у фіналі мало бути саме вашим?

Напевно, і справді так мало бути. Розкажу одну історію. Сестрі мого чоловіка наснився сон, у якому я вийшла до фіналу. Вона дивиться змагання і не розуміє, як я могла не потрапити до фіналу. Запитує у Івана (чоловік Наталії – прим.авт.), чи може бути так, що когось дискваліфікують. «Так, – каже він. – Але не варто на це сподіватися». І тут дивляться – а у протоколах аж два DQ.

Напередодні ви говорили про те, що досить рівно провели забіг. Як було у фіналі?

Теж більше-менш рівно, хоча другу половину навіть набігла. Перші 1500 метрів з того, що помітила, пробігла за 4.28, а другу, виходить, на пару секунд швидше.

Після такого виступу на чемпіонаті Європи збір у Кенії ще буде?

Час покаже, але хотілось би. Якщо б була така можливість, я б точно нею скористалася.

Попередня статтяЛевченко, Геращенко та Магучіх у фіналі жіночих стрибків у висоту та їхні враження від кваліфікації на чемпіонаті Європи в приміщенні
Наступна статтяАнна Рижикова: «У Торунь я їхала за фіналом, а особистий рекорд – це невід’ємна частина»