Торунь-2021, візитна картка української команди: день 3, вечірня програма

949
Фото (с)Alexander Hassenstein/Getty Images for European Athletics

У вечірній програми третього дня чемпіонату Європи з легкої атлетики в приміщенні відбудуться два фінали й один півфінал за участю українських атлетів і атлеток.

Стрибки з жердиною, жінки.

У фіналі виступлять відразу дві українки. Марина Килипко у 2017 році виграла бронзу чемпіонату Європи в приміщенні, а через два роки через спазм, на жаль, завершила змагання, так їх і не розпочавши. Саме Килипко на сьогодні належать рекорди України як у приміщенні, так і просто неба.

У сектор «Торунь Арени» також вийде Яна Гладійчук, чия тренерка, Анжела Балахонова, свого часу була рекордсменкою світу зі стрибків з жердиною і вигравала золото чемпіонату Європи в приміщенні у 1998 році. Яна давно підбиралася до результатів рівня 4.60 і вище, але лише цього року зуміла вийти на цю висоту і спіймавши відчуття раз, схоже, не збирається з ними прощатися.

Для Гладійчук цей чемпіонат Європи в приміщенні буде першим міжнародним турніром такого рівня. А на шляху до нього вона виграла чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій.

Стрибки в довжину, жінки.

Марина Бех-Романчук – одна з основних претенденток на медалі, проте легкої прогулянки суперниці точно не подарують. Українка два роки тому в Глазго виграла бронзу чемпіонату Європи в приміщенні. Крім того на її рахунку срібло чемпіонату Європи-2018 і чемпіонату світу-2019 просто неба.

Свій особистий рекорд у приміщенні (6.96 м) Бех-Романчук встановила саме у Торуні.

Крім Бех-Романчук лише одна українка вигравала медалі зі стрибків у довжину на чемпіонатах Європи в приміщенні. У 1994-му також бронзу виграла Інеса Кравець.

800 метрів, чоловіки.

Україна ще жодного разу не вигравала медалі чемпіонатів Європи в приміщенні з бігу на 800 метрів серед чоловіків. Особисті рекорди Олега Миронця поки що нижчі, ніж у більшості його суперників по півфіналу, але авторитет атлетів не зупинив українця у першому колі. У ньому Миронець залишив позаду чинного чемпіона Європи в приміщенні іспанця Альваро Де Аріба і тепер боротиметься за вихід у фінал.

Попередня статтяБогдан Чорномаз – у півфіналі чемпіонату Європи в приміщенні (+коментарі українських бар’єристів)
Наступна статтяОлег Миронець: «Емоції взяли наді мною гору»