Китай пішов у наступ або як Янь Цзяу оновила світовий рекорд на дистанції 20км спортивною ходьбою

663
Фото Getty Images for WA

Нинішній вікенд став доволі багатий на змагання зі спортивної ходьби та високі результати.

Так на чемпіонаті Китаю зі спортивної ходьби Янь Цзяу скинула одразу 49 секунд !!! з попереднього світового рекорду, який належав її співвітчизниці Лю Гонг (1:24:38) і був встановлений майже 6 років тому в іспанській Ла Коруньї. Втім, нагадаємо, що взагалі найкращий результат у світі у цій дисципліні був показаний Єлєною Лашмановою на чемпіонаті Росії в Чебоксарах у 2018 році, але її час 1:23:39 не був ратифікований як світовий рекорд, через виключення ВФЛА з членства у Світовій Атлетиці.

Повертаючись до подій в китайському Хуаньшані, одразу відзначимо, що у змаганнях жінок вперше в історії світової легкої атлетики одразу три спортсменки розміняли годину 25 хвилин на 20-кілометровій дистанції на одних змаганнях, і при цьому всьому чемпіонка світу 2017 року Янь Цзяу здобула абсолютно комфортну перемогу, перетнувши фініш за 1:23:49 (світовий рекорд ще повинен пройти процедуру ратифікації). Олімпійська чемпіонка Гонг Лю фінішувала другою за 1:24:27 – час, який також перевершував її ж колишній світовий рекорд. Срібна призерка чемпіонату світу Женьє Кьянь здобула бронзу з показником 1:24:45.

На чоловічій дистанції 20км результат переможця був також приголомшливим. 27-річний Кайхуа Ванг здобув свій четвертий титул чемпіона Китаю з новим національним рекордом і найкращим результатом сезону в світі 1:16:54. Показник Ванга є третім у світовому топ-листі усіх часів і поступається світовому рекорду лише вісімнадцятьма секундами.

Срібний призер Олімпійських Ігор 2016 року Желін Ча фінішував другим з особистим рекордом 1:17:39. 22-річний Юнь Жанг, котрий ще у 2015 році став срібним призером юнацького чемпіонату світу, нарешті пробився через стіну досвіду своїх співвітчизників, завоювавши бронзу дорослого національного чемпіонату, поступившись срібному призерові на фініші лише сотими секунди.

Зазначимо, що вісім чоловіків у цих змаганнях показали час, кращий за 1 годину і 20 хвилин, а п’ятнадцять пройшли швидше олімпійського нормативу, який складає 1:21:00.

Найкращі результати сезону в світі були показані й у змаганнях юніорів. На 10-кілометровій дистанції серед юніорів перемогу здобув Ксіньфу Лі 39:28. Серед юніорок найшвидшою була Жінянь Жанг 43:20.

Попередня статтяВалерія Шоломіцька: «Ми чекали на високий результат, але рекорд України – це щось особливе»
Наступна статтяГанна Шевчук: «Часу відкладати ‘на потім’ уже не залишилося»