Валерія Шоломіцька: «Ми чекали на високий результат, але рекорд України – це щось особливе»

168

Зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби, який пройшов у Луцьку в суботу 20 березня, також переписав невеличку частинку історії вітчизняної Королеви Спорту.

Так, у ранковій програмі, 16-річна представниця волинської області Валерія Шоломіцька не лише встановила національний рекорд України у юнацькій віковій категорії на дистанції 10км, а й виграла юніорську першість країни, дебютуючи у цій дисципліні. Результат вихованки тренерів Олени та Валентини Борисюків – 46:09.

Після церемонії нагородження щаслива чемпіонка та рекордсменка України поділилася своїми враженнями від виступу.

Валеріє, ваш сьогоднішній дебют на дистанції 10км вдався на славу. Рекорд України в юнацькій віковій категорії та перемога в юніорській – досить обнадійливий старт. На що ви більше налаштовувалися? На високий результат чи на потрапляння до трійки призерів, аби відібратися на командний чемпіонат Європи зі спортивної ходьби?

Насправді, до нинішнього чемпіонату України ми провели дуже сильну підготовку, тому я налаштовувалася лише на перемогу і, звісно, на високий результат. Але національний рекорд… На такий показник я навіть не сподівалася перед стартом. Я неймовірно вдячна своїм рідним, своїм тренерам Олені Борисюк та Валентині Борисюк, котрі постійно мене підтримували, й котрі зробили все можливе, аби сьогоднішній рекорд став можливим.

Ми провели чудовий збір у турецькій Анталії, й брали участь у національному чемпіонаті Туреччини. Моя перемога там на 5-кілометровій дистанції з особистим рекордом 22:41 додала мені чимало впевненості та розуміння, що зараз я перебуваю у дуже добрій спортивній формі. Ми чекали, що сьогодні я можу показати швидкі хвилини, але рекорд України – це щось особливе. Ми всі дуже задоволені таким результатом.

Ви встигли вже відчути різницю дистанцій? Яка для вас є комфортнішою? Важко поки що дається «десятка»?

Не зважаючи на дебют, я почувалася сьогодні досить комфортно на 10-кілометровій дистанції. 3км – для мене вже замало. 5км – більш швидкісна дистанція, а «десятка» – це точно моє. Звісно було трохи боязко, чи зможу правильно розкласти сили і дістатися фінішу, але я впоралася. Є час, аби продумати тактику, десь прискоритися, десь передихнути. Тут дуже важливо дотримуватися того темпу, на який ти сьогодні готова. Мені це вдалося з першого разу завдяки підказкам тренерів.

Два роки тому ваша тренер Олена Борисюк заявила Тараса Корецького на старт юніорської дистанції на чемпіонаті України, хоча він ще міг виступати в юнацькій категорії. Тоді Тарас, як і ви сьогодні, також відібрався на командний чемпіонат Європи зі спортивної ходьби в литовському Алітусі. Це стратегія вашої тренувальної групи?

Ми ніколи не форсуємо підготовку, і наша тренерка дозволить нам виступати у більш старшій віковій категорії, тільки якщо ми до цього фізично готові. Сьогоднішній мій результат – чергове тому підтвердження. Тепер готуватимемося до командного чемпіонату Європи. Я дуже сподіваюся, що там мені вдасться пройти ще швидше і покращити особистий рекорд.