Ратифіковано світові рекорди

702

Всесвітня асоціація легкої атлетики ратифікувала три світові рекорди, встановлені впродовж минулої зими. То ж Гудаф Цегай, Беатріс Чепкоеч та Кібівотт Канді увійдуть в літній Олімпійський сезон світовими рекордсменами.

Світовий рекорд з бігу на 1500 метрів у приміщенні серед жінок

3:53.09 Гудаф Цегай (Ефіопія) – Льєвін, 9 лютого 2021

Photo Lievin 2020 © Jean-Pierre Durand for IAAF

На турнірі Hauts-de-France Pas-de-Calais 9 лютого Гудаф Цегай провела неймовірний забіг на 1500 метрів серед жінок. Бронзова призерка чемпіонату світу зі старту дотримувала швидкого темпу на змаганнях золотої серії World Athletics Indoor Tour у французькому місті Льєвін, адже пейсмейкер провела забіг на 58.97сек на позначці 400м, а сама Гудаф на мітці 800м мала 2:05.94. За два кола до фінішу секундомір показував 2:52.9, а ефіопка лише нарощувала темп бігу.

Як результат – фантастичні 3:53.09 на табло. З попереднього світового рекорду своєї співвітчизниці Гензебе Дібаби 3: 55.17, встановленого взимку 2014 року, Гудаф Цегай скинула більше двох секунд.

«Я дуже серйозно тренувалася, маючи на меті побити світовий рекорд у приміщенні,» – сказала Цегай. «Це було у моїх думках вже тривалий час, можливо 6-7 років.»

Світовий рекорд з бігу на 5км по шосе серед жінок (мікс забіг)

14:43 Беатріс Чепкоеч (Кенія) – Монако, 14 лютого 2021

Фото © Global Sports Communication для WA

Світовий рекорд e День Святого Валентина! Що красномовніше може довести любов атлета до свого виду спорту, як не такий збіг? Чинна чемпіонка світу зі стипль-чезу Беатріс Чепкоеч показала, що і без перешкод, і поза стадіонною доріжкою вона може бути найшвидшою на планеті, пробігши 5км по шосе на знаменитому Monaco Run за 14:43. Попереднє досягнення своєї співвітчизниці Каролін Кіпкіруї (в спільних забігах для чоловіків та жінок) Чепкоеч перевершила на 5 секунд. Більш того, показник кенійки виявився на секунду кращим за рекорд Сіфан Хассан – 14:44 – показаний у суто жіночому забігові.

“Я так щаслива, бо не зовсім не очікувала цього,” – сказала Чепкоеч після фінішу. – “Було холодно і дуже вітряно, але я намагалася слідувати за пейсмейкером, стежити за своїм темпом, і все було ідеально.”

Світовий рекорд з півмарафону серед чоловіків

57:32 Кібівотт Канді (Кенія) – Валенсія, 6 грудня 2020

Це була просто красива «помста» Кібівотта Канді за втрачену перемогу на чемпіонаті світу з півмарафону, який відбувся сімома тижнями раніше у Гдині.

Майже ідеальні умови для бігу на Valencia Trinidad Alfonso EDP Half Marathon дозволили кенійцю знести одразу 29 секунд із попереднього світового рекорду 58:01, встановленого його співвітчизником Джеффрі Камворором у Копенгагені 15 вересня 2019 року.

Вже на позначках 3 та 5км, які Канді подолав за 8:05 та 13:37 відповідно, було зрозуміло, що темп цього забігу було націлено на світовий рекорд. А коли позначки 10 та 15км перетнулися з часом 27:25 та 41:40, залишалося лише одне запитання, хто стане новим світовим рекордсменом, чинний чемпіон світу з півмарафону Джейкоб Кіплімо з Уганди чи таки Кібівотт. Вирішальними стали останні 500 метрів. Кіплімо не витримав фінішного спурту кенійця, хоча фінішував другим з часом, що також перевищував попередній світовий рекорд.

“Я не можу повірити, що я побив світовий рекорд Камворора аж на півхвилини,” – сказав Канді після фінішу. “Сьогодні чудовий день як для мене, так і для всієї Кенії.”