Оновлення світових топ-листів у Мірамарі та Лусаці… а, можливо, і світового юніорського рекорду (+відео)?

981
Фото Kirby Lee (Image of Sport) для Track&Field News

Сенсаційні результати надійшли із замбійської Лусаки, яка знаходиться на висоті 1279м. На міжнародному турнірі Zambian Аll-Сomers знову відзначилися дві намібійські тинейджерки. 17-річна Крістін Мбома (18 років виповниться у травні) перемогла на дистанції 400 метрів серед жінок з фантастичним як для свого віку показником 49.24сек. Це не лише найкращий результат сезону в світі та національний рекорд Намібії серед дорослих, але й результат нового світового рекорду у категорії U20. Щоправда, організатори турніру поки що не дали жодної інформації, чи було забезпечено допінг контроль у Лусаці, і чи було дотримано всі технічні умови для фіксації нового досягнення. Нинішній світовий рекорд серед юніорок з бігу на 400м належить німкені Гріт Брюер, котра ще на чемпіонаті світу в Токіо 1991 показала результат 49.42сек. Щодо Крістін Мбоми, то помітно прогресувати з бігу на одне коло намібійка почала наприкінці минулого року, пробігши 51.57сек 17 грудня 2020 року. Два тижні тому на змаганнях у Намібії вона довела свій особистий рекорд до 50.97сек.

Другою (за день до свого 18-річчя) на турнірі в Замбії фінішувала Беатріс Масілінгі з результатом 49.53сек. Намібійка також виразно покращила свій особистий рекорд, який був встановлений у південноафриканській Преторії 12 грудня 2020 року і складав 50.42сек. Цей результат був і юніорським рекордом Африки.

Цікаво, що обидві юні спринтерки в переддень свого неймовірного забігу на 400м змагалися і в інших дисциплінах. Так Мбома подолала дистанцію 800м за 2:03.27, а Масілінгі встановила національний рекорд Намібії з бігу на 200м: 22.72сек із зустрічним вітром 0.2м/с, фінішувавши другою. А переможниця 27-річна Рода Ньйобву оновила національний рекорд Замбії – 22.69сек.

***

Тим часом на Флориді Ша’Каррі Річардсон очолила світовий топ-лист з бігу на 100 метрів серед жінок. На турнірі срібної серії всесвітнього легкоатлетичного туру Miramar Invitational 21-річна американка перемогла з особистим рекордом 10.72сек (вітер +1.6). Так швидко жіночу стометрівку протягом перших чотирьох місяців року не долав ніхто. З показником 10.72 Річардсон тепер перебуває на шостій позиції світового топ-листа за всю історію виду. Попереду неї дві представниці Ямайки Шеллі Енн Фрейзер-Прайс та Елейн Топмсон (10.70), а також три американки Меріон Джонс (10.65), Кармеліта Джетер (10.64) та рекордсменка світу Флоренс Гріффіт-Джойнер (10.49).

Не перестає дивувати швидкостями Олімпійський чемпіон 2004 року та 4-разовий чемпіон світу Джастін Гатлін. У свої 39 років американець вчергове розміняв 10 секунд на стометрівці, фінішувавши другим за 9.98сек. До речі, за останні десять років Гатлінові не вдавалося вибігати з 10 секунд лише у 2018 та 2020-ому роках. А переможцем забігу з перевагою лише в 1 соту секунди став 26-річний Кірі Кінг – 9.97сек РВ.

Швидким був і жіночий забіг на 400 метрів, в якому дві американки вибігли з 50 секунд. Срібна призерка чемпіонату світу 2015 року на довгих бар’єрах Шам’єр Літтл оновила особистий рекорд на гладкій дистанції до 49.91сек, вирвавши лише одну соту секунди у триразової чемпіонки світу з естафетного бігу 4х400м (на стадіоні та в приміщеннях) Кванери Хайєс 49.92сек.

Практично всі спринтерські фінали в Мірамарі були дуже швидкими, але в багатьох з них вітер перевищував допустимих 2м/с.

Біг на 200 метрів серед чоловіків закінчився перемогою 22-річного американця Кенні Беднарека, який зупинив секундомір на позначці 19.65сек, але з вітром +4.0м/с.

В жіночому фіналі дворазова Олімпійська чемпіонка Елейн Томпсон-Герах дісталася фінішу лише четвертою з показником 22.44сек, поступившись однією сотою секунди екс-чемпіонці світу серед юнаків та юніорів Кендіс Хілл. Перші дві позиції відповідно за Дженною Прандіні 22.29 та чинною срібною призеркою чемпіонату світу Бріттані Браун 22.39.

Рекордсменка світу з бігу на 100 метрів з бар’єрами Кендра Геррісон очолила світовий топ-лист у своїй дисципліні з показником 12.54сек (+2.0) з попереднього забігу. У Фіналі 28-річна американка подолала дистанцію за 12.38сек, але попутний вітер перевищував норму на 0.7м/с. Слідом за срібною призеркою чемпіонату світу фінішували дві сестри з Великої Британії: чинна срібна призерка чемпіонату Європи в приміщенні Сінді Сембер 12.55 та екс-чемпіонка Європи Тіффані Портер 12.57.

Чемпіон світу Ґрант Голловей переміг на дистанції 110м з бар’єрами з часом 13.04 (+2.2).

Кенні Селмон покращив свій же найкращий результат сезону в світі з бігу на 400 метрів з бар’єрами на 6 сотих секунди – 48.81сек, а 20-річний Джастін Робінсон переміг на гладкій 400-метрівці серед чоловіків – 45.23сек. Обидва забіги відбувалися за дуже складної вітряної погоди.

Чинний чемпіон світу Таджей Ґейл на один сантиметр оновив світовий топ-лист сезону зі стрибків у довжину серед чоловіків. 24-річний представник Ямайки виграв турнір з результатом 8.27м (+1.5).

Ямайські легкоатлети відсвяткували ще одну перемогу в Мірамарі. Срібна призерка чемпіонату світу в Досі Даніелл Томас-Додд була найсильнішою в секторі для штовхання ядра – 19.17м.