Опубліковано заявку команд на чемпіонат ABAF з марафону

695
Фото (с)Natã Romualdo from Pexels

На чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з марафону, який відбудеться в Києві 25 квітня у рамках Kyiv Euro Marathon, візьмуть участь 16 атлетів з семи країн.

Попередню заявку на участь у чемпіонаті подавали 11 країн. Очікувалося, що на старт вийдуть близько сорока марафонців і марафонок, проте пандемія COVID 19 і суворі карантинні обмеження, які є в різних країнах, внесли корективи в плани команд.

Досить сильні марафонки й марафонці заявлені від збірної Туреччини. В її складі фіналіст Олімпійських ігор-2008 і чемпіон Європи серед молоді з бігу на 10000 метрів Мерт Гірмалегесе, особистий рекорд якого на марафонській дистанції дорівнює 2:11:07 год і був установлений у 2019 році в Гамбурзі. З 2:13 того ж року в Берліні вибігав Ерджан Арслан. Зазначимо, що у складі турецької чоловічої команди заявлені чотири марафонці, проте у рамках змагань бігтимуть лише двоє, а ще двоє виступатимуть поза конкурсом.

У змаганнях серед жінок виступлять бронзова медалістка Кубка Європи-2016 з півмарафону Севілай Йилдиримджі (Ейтеміш) і бронзова медалістка молодіжного чемпіонату Європи-2017 з бігу на 10000 метрів Бюрша Нур Коку.

Нагадаємо, що до складу збірної України ввійшли чинні чемпіонки ABAF з марафону в командному заліку Юлія Тарасова й Світлана Советченко, а також учасник чемпіонатів світу й міжнародних змагань з гірського бігу й трейлу Сергій Попов і учасник міжнародних марафонів Дмитро Пожевілов.

Зі складом усіх команд можна ознайомитися ТУТ. Особисті рекорди взяті з міжнародної статистики Tilastopaja.

Нагадаємо також, що 25 квітня – заключний день, коли атлети можуть виконати олімпійські нормативи з марафону.