Командний чемпіонат Європи зі спортивної ходьби: у кроці від трійки призерів

807

Командний чемпіонат Європи зі спортивної ходьби завершувався дистанцією 20 км, на якій змагалися чоловіки. У командному заліку до самого фінішу за бронзу боролися команди України й Німеччини. Позиції скороходів змінювалися ледь не з кожним кілометром. Зрештою, цю дуель з різницею лише в одне очко виграли німці. Перемогу святкували іспанці, а італійці були другими.

Едуард Забуженко впродовж першої частини дистанції тримався поза першою десяткою, проте поступово почав «з’їдати» суперників один за одним і навіть тримався у вісімці найсильніших, проте на заключному колі його все ж випередив італієць Массімо Стано. Забуженко дев’ятий, а показані ним 1:20:43 год є другим результатом в його кар’єрі. Нагадаємо, що у березні він показав другий результат в історії України, подолавши в Анталії 20-ку за 1:19:29 год. Швидше ходив лише володар національного рекорду Руслан Дмитренко.

На заключних кілометрах піднятися на кілька позицій зміг Іван Лосєв. З результатом 1:22:41 год він 16-й. Нагадаємо, що Забуженко й Лосєв у березні виконали олімпійські нормативи.

Близькими до нормативу на кількох турнірах були також Віктор Шумік і Назар Коваленко. Сподівалися, що виконати його вдасться в Подєбрадах, але, на жаль, сталося інакше. Коваленко не був допущений до змагань через контакт з Тамарою Гаврилюк (поряд місця в літаку), у якої виявився позитивний тест на COVID 19. Шумік, як і Лосєв, на заключних кілометрах зміг відіграти кілька позицій і фінішувати 20-м, проте час був нижчим, ніж норматив (1:23:39 год).

Нагадаємо, що на Олімпійські ігри в Токіо можна буде потрапити не лише за олімпійським нормативом, а й за світовим рейтингом.

Переможцем командного чемпіонату Європи зі спортивної ходьби на дистанції 20 км став швед Персеус Карлстрьом. Більшу частину дистанції він очолював групу переслідувачів лідера, а на 14-му кілометрі зміг випередити турка Саліха Коркмаза і фінішувати першим (1:18:54 год). Коркмаз на третій третині дистанції почав втрачати перевагу над суперниками і зрештою фінішував сьомим (1:20:10). Срібло й бронзу виграли іспанці Альваро Мартін (1:19:14 год) і Дієго Гарсіа (1:19:19 год).

Попередня статтяКомандний чемпіонат Європи зі спортивної ходьби: срібна двадцятка
Наступна статтяДо уваги ЗМІ! Зустріч медалістів командного чемпіонату Європи зі спортивної ходьби