Анна Рижикова відкрила міжнародний сезон призовим виступом в Остраві

621
Фото (с)Anna Spundova/Zlata Tetra's Twitter

19 травня Анна Рижикова відкрила міжнародний сезон змаганнями Golden Spike (Zlata Tetra) в Остраві. Турнір входить до найпрестижнішої серії Континентального туру Всесвітньої легкої атлетики – золотої. Щороку він збирає найвідоміших і найсильніших зірок з усіх куточків планети. Дев’ять разів перемоги тут святкував легендарний Усейн Болт. Українець Богдан Бондаренко тричі вигравав змагання зі стрибків у висоту.

Двома днями раніше Рижикова виграла командний чемпіонат України на дистанції 400 метрів з бар’єрами, а в Остраві поступилася лише британці Джессі Найт (54.74 с, особистий рекорд) і з найкращим результатом нинішнього сезону – 55.09 с – стала другою.

***

В Остраві атлети показали відразу кілька найкращих результатів сезону в світі. Дворазовий чемпіон світу й світовий рекордсмен з бігу на 5000 і 10000 метрів Джошуа Чептегей з Уганди змагався на дистанції 3000 метрів і очолив на ній світовий топлист сезону з результатом 7:33.24 хв. А його співвітчизник Джейкоб Кіплімо найшвидше у 2021 році пробіг 10000 метрів – 26:33.93 хв.

Макс Бьорджін з Великої Британії промчав 800 метрів за 1:44.14 хв, більше ніж на секунду випередивши найближчого переслідувача Тонні Ван Діпена з Нідерландів. А на дистанції 3000 метрів з перешкодами тепер рівнятимуться на час ефіопа Гетнета Вейла (8:09.47 хв). На цій же дистанції британець Філ Норман оновив європейський топлист сезону і з часом 8:20.12 хв став другим.

Німець Йоганнес Феттер цього року вже мав результат з метання списа 91.50 м, але в Остраві додав і показав не лише найкращий результат сезону в світі, а й третій у своїй кар’єрі (94.20 м).

***

Однією з найбільш очікуваних була дуель стрибунів з жердиною – світового рекордсмена шведа Арманда Дуплінтіса й дворазового чемпіона світу американця Сема Кендрікса. До стрибків на шість метрів і вище цього разу не дійшло. Точніше, Дуплантіс, повторивши найкращий результат сезону (5.90 м) і виконавши одну невдалу спробу на 5.95, дві, що залишилися, переніс на 6.00, але планка не встояла. Кендрікс другий (5.85).

На чоловічій 100-метрівці на старт вийшли багаторазовий призер Олімпійських ігор і чемпіонатів світу канадієць Андре де Грасс і олімпійський чемпіон, шестиразовий чемпіон світу американець Джастін Гетлін. Обоє цього року вибігали з десяти секунд. Гетлін 10 квітня промчав по дистанції за 9.98, а де Грасс через тиждень показав результат 9.99 м.

Не менш цікаво було поспостерігати й за Фредом Керлі зі США, бронзовим призером чемпіонату світу-2019 з бігу на 400 метрів і чинним чемпіоном світу у складі естафетної команди 4х400. 100-метрівку він бігав нечасто. У 2015-му подолав її за 10.49, а наступний результат з’явився аж через п’ять років. У 2020-му це були 11.05. Проте не пройшло й року, як Керлі вже біг за 9.91! І саме він став переможцем змагань в Остраві. Він був єдиним, хто вибіг з 10 секунд – 9.96. Гетлін другий (10.08), а де Грасс третій (10.17).

Менше ніж за півтори години Керлі вийшов на старт вже більш звичної для себе 200-метрівки і фінішував на ній другим (20.27 с). А переміг його співвітчизник Кенні Беднарек (19.93 с).

У жінок на дистанції 200 метрів змагалися дворазова чемпіонка світу на цій дистанції голландка Дафне Скіпперс, призерки чемпіонату світу нігерійка Блессінг Окагбаре й швейцарка Мужінга Камбунджі та американка Ша’Керрі Річардсон, яка цього року тричі вибігала 100-метрівку з 10.80 секунд, а на 200 метрів показувала результат 22.11. Перевершити його в Остраві 21-річній американці не вдалося, але вона змогла перемогти (22.35 с). Окагбаре друга (22.59 с), Камбунджі (22.85 с) і Скіпперс (22.91 с) фінішували слідом.

Неабиякий інтерес викликають і виступи олімпійського чемпіона-2012 з бігу на 400 метрів Кірані Джеймса з Гренади, який продовжує повернення до змагань після травми. Турнір в Остраві став лише другим стартом для Джеймса після чемпіонату світу-2019 у Досі, де він фінішував п’ятим. До цього атлет встиг відкрити сезон на змаганнях у Фініксі, Арізона, де подолав дистанцію за 44.88 с, а в Чехії упевнено переміг, поліпшивши найкращий показник нинішнього сезону – 44.78 с.

На дистанції 1500 метрів боротьба розгорнулася між титулованим поляком Марчином Левановським та іспанцем Хесусом Гомесом. Поляк переміг з часом 3:35.57 хв. Гомес у 13 сотих позаду.

Чинна чемпіонка Європи в приміщенні й рекордсменка світу в приміщенні серед юніорок британка Кіллі Ходгкінсон не мала рівних на дистанції 800 метрів, промчавши нею за 1:58.89 хв і встановивши особистий рекорд. Ефіопку Дірібе Велтеджі вона випередила майже на секунду (1:59.79 хв).

Світова рекордсменка полька Аніта Влодарчик стала третьою з метання молота (72.72 м). Нагадаємо, що через травму вона не виступала на чемпіонаті світу-2019 і пропускала минулий рік. Перемогла її співвітчизниця Мальвіна Копрон (74.74 м), а француженка Александра Таверньє була другою (73.30 м).

Німкеня Крістіна Гуссонг з результатом 66.56 с виграла змагання з метання списа.

Всі результати змагань Golden Spike ви знайдете на офіційному сайті турніру.

Попередня статтяДенис Тобіас – про командний чемпіонат Європи зі спортивної ходьби й олімпійський відбір