Плани Луцька щодо розвитку легкоатлетичної інфраструктури та унікальний спортивний комплекс у Тростянці

1029
Фото (с)Катерина Рудюк

18-20 червня Луцьк приймав чемпіонат України з легкої атлетики. Проте для офіційних гостей такі заходи не обмежуються лише змагальною частиною. Паралельно відбулося кілька важливих для розвитку нашого виду спорту зустрічей.

Напередодні чемпіонату президент ФЛАУ Равіль Сафіуллін провів робочу зустріч з міським головою Луцька Ігорем Поліщуком. На зустрічі також був присутній віцепрезидент ФЛАУ та президент ФЛА Волинської області Володимир Рудюк.

«Влада Луцька й Волинської області впродовж багатьох років підтримує і сприяє розвитку легкої атлетики в Україні. На стадіоні «Авангард» на високому рівні відбуваються не лише національні чемпіонати, а й міжнародні змагання, – говорить Равіль Сафіуллін. – Неабияка заслуга в цьому й безпосередньо міського голови Луцька Ігоря Поліщука.

Ігор Ігорович і сам спортивна людина, займається в тренажерному залі, бігає. Розуміючи, наскільки важливий здоровий спосіб життя для кожної людини й майбутнього країни, він ініціює, підтримує і реалізовує багато спортивних проєктів. Тому на знак подяки ми прийшли на зустріч не з пустими руками й подарували Ігорю Ігоровичу комплект національної форми».

Фото зі сторінки Ігоря Поліщука в соціальних мережах

«Якщо говорити про масовий спорт, то минулого року був реалізований проєкт для занять бігом, – продовжує Володимир Рудюк. – Біля річки, на дамбі, була влаштована бігова доріжка з освітленням. У перспективі вона буде продовжена, але вже сьогодні у любителів бігу є чудове місце для тренувань».

Проте на зустрічі мова йшла не лише про масовий спорт, а й про професійний. У 2019 році Луцьк приймав Суперлігу командного чемпіонату Європи з багатоборства, але на цьому ні місто, ні ФЛАУ не мають жодного наміру зупинятися. Спільно вони працюватимуть над тим, щоб на «Авангарді» й надалі проводилися міжнародні змагання. Це можуть бути як чемпіонати з багатоборства, Кубок Європи з бігу на 10000 метрів, так і Кубок Європи з метань, адже минулого року було побудовано сертифікований сектор, а цього має завершитися будівництво стадіону п’ятої категорії на базі технічного університету. На ньому будуть також метальні сектори, тренажерна й спортивна зали, басейн.

Чого наразі не вистачає Луцьку, так це манежу, але в недалекому майбутньому може з’явитися й він. Принаймні під час зустрічі це питання обговорювалося й була досягнута домовленість, що ФЛАУ допоможе з роботою над проєктом сучасного мультифункціонального спортивного комплексу як для легкої атлетики, так і для ігрових та інших видів спорту.

Планується, що легкоатлетичний манеж буде на шість доріжок, сертифікований і в ньому можна буде проводити як національні, так і міжнародні змагання. Найближчим часом буде визначене місце для реалізації такого проєкту.

***

20 червня у невеличкому волинському селі Тростянець відбулося відкриття спортивного комплексу. Участь у ньому взяли президент ФЛАУ Равіль Сафіуллін, заступниця міністра молоді та спорту України Ніна Уманець, віцепрезиденти ФЛАУ Володимир Рудюк і Віктор Грінюк, Ківерцівський міський голова Олександр Ковальчук і народна депутатка Ірина Констанкевич.

«На сьогодні в Україні відкривається багато спортивних об’єктів, але цей – особливий. Ми всі були настільки вражені побаченим, що складно було підібрати бодай якісь слова, – зізнається Равіль Сафіуллін. – Комплекс у Тростянці був побудований за власні кошти однієї людини – підприємця Сергія Мосійчука. І все це для його односельчан, щоб ті мали змогу займатися спортом і вести здоровий спосіб життя.

Ця зустріч залишила надзвичайно приємне враження. Хотілося б, щоб такі люди зустрічалися частіше й таких проєктів в Україні реалізовувалося якомога більше. Сергій Олександрович – людина, яка заслуговує на неабияку повагу і з якої варто брати приклад».

«Тростянець налічує близько 600 мешканців, тут є Ківерцівська районна спортивна громада, багато любителів здорового способу життя, але донедавна не було умов для занять спортом, – говорить Володимир Рудюк. – Сергій Олександрович зробив справжній подарунок односельчанам.

Спортивний комплекс включає найкраще на сьогодні футбольне поле на Волині з газоном з натуральної рулонної трави й автоматичним поливом, бігові доріжки на 400 метрів по колу, чотири доріжки по прямій, тенісний корт, майданчик зі штучної трави, баскетбольний, ігрові й дитячі майданчики. І це все з трибунами, роздягальнями. Створений сучасний реабілітаційний центр, є басейн, сауни, соляні печери, кріосауна, будується чотиризірковий готель. І все це власними коштами!

Це приклад справжнього патріотизму й того, наскільки людина вболіває за те, щоб його односельчани були здоровими не просто на словах, а на ділі».