Ольга Саладуха: «Це був фантастичний шлях, довжиною у 29 років»

2024

Бронзова призерка Олімпійських ігор-2012, чемпіонка світу, триразова чемпіонка Європи з потрійного стрибка українка Ольга Саладуха після виступу в олімпійській кваліфікації у Токіо написала щемливий пост вдячності у своєму Instagram (@olga_saladukha):

«Це був фантастичний шлях, довжиною у 29 років. Чотири Олімпіади: Пекін, Лондон, Ріо-де-Жанейро, Токіо. Чемпіонати світу – золото, срібло, бронза, чемпіонати Європи – чотири золота й бронза, Кубки світу – два срібла, Кубки Європи – два золота, командні чемпіонати Європи – три перших і одне друге місця, Всесвітня Універсіада – золото й срібло. Я дякую кожному за це. Мій вчитель, який привів мене в легку атлетику в дев’ять років Скідін Леонід Матвійович, моя перша тренерка Бойко Зоя Олексіївна, мій тренер Бойко Анатолій Григорович, які привили любов до Королеви спорту, потрійного стрибка й завжди були поряд. Моя сім’я, мої любі Денис і Діана, мої тато й мама, мої рідні й друзі, лікарі й масажисти, мій менеджер Павло Воронков, уболівальники. Ви мотивували виходити й перемагати, щоб наш гімн чули в усіх куточках світу. Ви всі (всіх людей, які допомагали й були поряд, не перелічити в одному пості) – частина цього великого і щасливого шляху. Кожна перемога – це маленьке життя, яке ми проживали разом, яке я присвячую кожному. Всіх люблю і обіймаю. Дівчата, Катерін Ібаргуен і Ольга Рипакова, скільки ми з вами пережили емоцій! Це ціла епоха».

У Токіо Ользі, на превеликий жаль, не вдалося вийти до фіналу й там виграти другу в кар’єрі медаль Олімпійських ігор.

«Все зробили з тренером, щоб виступати на високому, гідному рівні. Шкода лише, що це, мабуть, останній старт і прийшов час попрощатися з кар’єрою. Це все. Дуже боляче. Емоції не передати, – говорить Ольга Саладуха в коментарі «Суспільному Спорт». – Звичайно хотілося б стрибати у фіналі. Я на це була готова. Чесно кажучи, несподівано, що не вийшов результат. З початку сезону трохи лікувалися, був надрив стегна».