Токіо-2020: Анна Рижикова й Вікторія Ткачук – у фіналі Олімпійських ігор (+коментарі українок)

1721

Попри надзвичайно сильну зливу в Токіо, Анна Рижикова й Вікторія Ткачук пробилися до фіналу з бігу на 400 метрів з бар’єрами на Олімпійських іграх. Українки фінішували третіми у своїх забігах, але стали саме тими двома спортсменками, які пройшли далі за часом.

Рижикова подолала дистанцію за 54.23 с, а Ткачук – за 54.25 с. І це вперше в історії Олімпійських ігор, коли у фіналі Україну представлятимуть відразу дві атлетки.

Після змагань журналіст UA Перший Євген Каранов поспілкувався з Анною Рижиковою і Вікторією Ткачук.

Анна Рижикова: «Це було дуже нервово. Я не знала результатів першого забігу, а доки дійшла до мікст-зони, забула й свій час. Я вже втретє біжу в таких погодних умовах. Одного разу це був забіг на Всесвітній Універсіаді. Також дощ був на чемпіонаті Європи-2014 у Цюриху, коли я впала. І зараз третій, поки що найуспішніший раз.

Що сьогодні завадило стати другою і вийти до фіналу напряму? Можливо, погода чи акліматизація. Але в мене є день, щоб відновитися. Будемо працювати на максимум».

Вікторія Ткачук: «Поки чекала результатів, все життя пролетіло повз мене. Навіть не пригадаю, про що саме думала, але чекала на маленьку «q», як на найважливіше у житті на даний момент.

Судячи з усього, мені світить друга доріжка. Але потрібно боротися в будь-якому випадку. Друга точно краща, ніж перша. І ви ж бачите, може бути, що завгодно: падіння, дощ… Будемо боротися, незважаючи ні на що.

Навмисно не дивилася результати попередніх забігів, хоча в мене була така можливість. Очікувала й знала, що можу потрапити до фіналу. Зробити це напряму було важко, але реально. Припустилася кількох маленьких помилок по дистанції і поки чекала результати, карала себе за них, адже на кожному кроці можна втратити дорогоцінну соту, яка коштуватиме виходу далі.

У нас буде день відпочинку. Головне в цей час сильно не мандражувати. Намагатимемося відновитися, щоб показати хороший результат. Погода змінюється швидко, треба підлаштовуватися. А олімпійський фінал – це великий фарт».

Фінал з бігу на 400 метрів з бар’єрами серед жінок відбудеться 4 серпня о 5:30 за київським часом.