Токіо-2020: прев’ю півфіналів з бігу на 400 метрів з бар’єрами серед жінок

1513

2 серпня на Олімпійських іграх у Токіо за вихід до фіналу з бігу на 400 метрів з бар’єрами боротимуться дві українки – Анна Рижикова й Вікторія Ткачук.

400 метрів з бар’єрами, жінки

Півфінали

Початок змагань (за київським часом): півфінал 2 – 14:45 (Анна Рижикова), півфінал 3 – 14:55 (Вікторія Ткачук)

Формула виходу до фіналу: 2 перші з кожного забігу і 2 за часом

Півфінал 2. Першою з українок на старт вийде рекордсменка країни Анна Рижикова. Нагадаємо, в липні на етапі «Діамантової ліги» в Стокгольмі вона подолала дистанцію за 52.96 с і стала першою українкою в історії, яка розміняла 53 секунди.

В Токіо Рижикова виграла забіг у першому колі й у півфіналі бігтиме по шостій доріжці. По п’ятій стартує світова рекордсменка американка Сідні МакЛафлін – єдина з тих, хто долав 400 метрів з бар’єрами швидше, ніж за 52 секунди (51.90 с).

МакЛафлін і Рижикова мають найвищі особисті рекорди з усіх учасниць. Решта атлеток з другого півфіналу жодного разу в кар’єрі не вибігали з 54 секунд, але до Олімпійських ігор, певне, готувалися особливо, тому кожна з них залишається суперницею як для рекордсменки України, так і для рекордсменки світу.

Разом з українкою і американкою за вихід у фінал боротимуться чемпіонка Південної Америки Джанна Вудрафф з Панами, срібна медалістка чемпіонату Європи-2016 полька Йоанна Лінкєвіч, переможниця Африканських ігор і фіналістка чемпіонату світу Венда Нел з ПАР, чинна чемпіонка Європи серед молоді словачка Емма Заплеталова, фіналістка Пан-Американських ігор і срібна медалістка юнацького чемпіонату світу-2013, який відбувався в Донецьку, Тіа-Адана Белль з Барбадосу та півфіналістка чемпіонату світу-2019 кубинка Зуріан Ечаваррія.

Півфінал 3. Вікторія Ткачук, як і Рижикова, виграла забіг у першому колі й тепер бігтиме по сьомій доріжці. До речі, улюбленій доріжці норвежця Карстена Варгольма, по якій він і встановив світовий рекорд в Осло цього року.

У 2021-му Ткачук кілька разів поліпшувала особистий рекорд і максимально наблизилася до того, щоб розміняти 54 секунди. В Токіо вона приїхала з РВ, який дорівнює 54.02 с.

У третьому півфіналі швидше, ніж українка, нинішнього сезону бігли лише лідерка сезону в Європі голландка Фемке Боль (52.37 с) й переможниця Пан-Американських ігор Анна Кокрелл зі США (53.70 с).

Якщо ж говорити про особисті рекорди, то чинна чемпіонка Європи швейцарка Леа Шпрунгер також має досить високе досягнення, 54.06 с. І хоч по сезону вона не демонструвала надто високих результатів, але й стартів у неї було не так багато. А в першому колі в Токіо показала, що пік її форми, схоже, й справді прийшовся на Олімпійські ігри.

Результат з 54 секунд в своїй кар’єрі має срібна медалістка Олімпійських ігор у Ріо та чемпіонка Європи-2016 датчанка Сара Слотт Петерсен (53.55 с).

У третьому півфіналі крім вище згаданих спортсменок бігтиме півфіналістка чемпіонатів Європи італійка Ядіслейді Педросо. Свого часу вона тренувалася у Массімо Матроне, з яким зараз працює Вікторія Ткачук. На старт також вийдуть чотириразова чемпіонка Південної Америки колумбійка Мелісса Гонсалес та срібна медалістка молодіжного чемпіонату Європи-2017 британка Джессіка Тьорнер.

Фаворитками першого півфіналу є екс-рекордсменка світу, олімпійська чемпіонка Ріо-2016 і чинна чемпіонка світу американка Далайла Мухаммед та фіналістка Олімпійських ігор і чемпіонату світу ямайчанка Жаньєв Рассел.

Трансляцію змагань дивіться на UA:Перший та на Суспільне|Спорт.

Розклад змагань і результати

Попередня статтяТокіо-2020: Кохан у фіналі, Тентоглу вириває золото в Ечеварії, а Камачо-Квінн переписує історію
Наступна статтяТокіо-2020: Анна Рижикова й Вікторія Ткачук – у фіналі Олімпійських ігор (+коментарі українок)