Українка Марина Бех-Романчук подолала неймовірний шлях за п’ять років, що минули з Олімпійських ігор у Ріо. Вона дійсно заслуговувала на медаль у Токіо, йшла до цього через злети й падіння, через травми, перемагаючи саму себе, й разом з тим суперниць.
На Олімпійських іграх-2020 суперниці в українки були надзвичайно сильні. Вісім з них мали результати за 7 метрів, але попри це багатьох з них Марина перемагала.
На чемпіонат Європи в приміщенні у березні Бех-Романчук їхала, не знаючи, чого від себе чекати, але зуміла повернутися звідти з золотом. На превеликий жаль, в Японії їй не вдалося втілити в життя мрію і те, до чого вона йшла всі ці роки.
З шести спроб результативною у Марини була лише одна – на 6.88 метрів, найкращий показник у сезоні. Вихованка Вадима Крушинського боролася до кінця, але піднятися вище п’ятого місця їй не вдалося. Після змагань українка не приховувала розпачу.
«Розчарована стрибками, але що маємо, те маємо. Я відчувала підтримку на трибунах, отримувала дуже багато повідомлень. Були люди, які в мене вірили й підтримували. Засмучує те, що розчарувала їх і що не вдалося реалізувати те, за чим їхали. Зараз потрібне моральне перезавантаження – й будемо рухатися далі», – сказала вона після виступу в коментарі журналісту UA Перший Євгену Каранову.
Золото в заключній спробі вирвала чинна чемпіонка світу німкеня Малайка Міхамбо стрибком на 7.00 м. Американка Бріттні Ріс і нігерійка Есе Бруме приземлилися на позначці 6.97 м, але за другим стрибком срібло саме в американки. Четвертою була сербка Івана Шпановіч (6.91 м).
***
Сергій Смелик показав свій найвищий результат на Олімпійських іграх, пробігши 200 метрів з найкращим результатом у нинішньому сезоні – 20.53 с. Він став 17-м у першому колі, швидшим, ніж ще вісім атлетів, які вийшли до півфіналу, але зробили це напряму, адже їхні забіги були повільнішими. І як же прикро, що від потрапляння до 1/2 фіналу бодай за часом Смелика відділили лише тисячні (!) долі секунди. Саме настільки швидшим був ірландець Леон Рейд.
Не вдалося подолати перше коло й Тетяні Мельник. Нелегким було її відновлення після операції на ступні й, схоже, це все ж наклало відбиток на підготовку. 54.99 с – і вона поза півфіналом Олімпійських ігор.
***
Здавалося, фантастичні, а як виявилося, цілком реальні результати показали фіналісти з бігу на 400 метрів з бар’єрами. Норвежець Карстен Варгольм зі свого ж світового рекорду місячної давнини скинув 86 сотих секунди й вибіг з 46 секунд – 45.94 с! При цьому срібний призер американець Рей Бенджамін також показав час, вищий, ніж попередній рекорд Варгольма, – 46.17 с. Бронзу з рекордом Південної Америки виграв Алісон Дос Сантос (46.72 с).
Ще три атлети встановили або повторили національні рекорди своїх країн. Серед них – турок Ясмані Копелло (47.81 с), який тренується в одній групі з українкою Вікторією Ткачук. Нагадаємо, що вона разом з Анною Рижиковою пробилися до жіночого фіналу на Олімпійських іграх і вийдуть на старт уже завтра, 4 серпня.
***
Додамо, що сьогодні, о 16:30 розпочнеться олімпійська студія на UA Перший, гостем якої буде бронзовий призер чемпіонату світу-2009 багатоборець Олексій Касьянов.