Стрибки у висоту, жінки
Кваліфікація
Початок змагань (за київським часом): 03:10 (група А – Ірина Геращенко, Юлія Левченко; група В – Ярослава Магучіх)
Кваліфікаційний норматив: 1.95 м або 12 найкращих за результатом
Стрибки у висоту серед жінок – один з найуспішніших видів легкої атлетики на Олімпійських іграх. У 1996 році в Атланті Інга Бабакова виграла бронзову медаль, а через вісім років у Афінах на третю сходинку п’єдесталу зійшла Віта Стьопіна. Обидві стрибнули вище двох метрів – 2.01 Бабакова й 2.02 Стьопіна.
У Сіднеї-2000 Інга Бабакова (1.96 м) стала п’ятою, а Віта Паламар, поступившись їй лише за спробами, посіла сьоме місце. В Афінах-2004, де Стьопіна виграла бронзу, Ірина Михальченко була п’ятою (1.96 м).
В Ріо-2016 нехай і не до вісімки найсильніших, але до фіналу пробилася Ірина Геращенко, а Юлія Левченко була дуже близькою до цього. Обидві учениці Ірини Пустовойт виступлять і в Токіо. У групі В у сектор вийде лідерка світового сезону, учениця Тетяни Степанової Ярослава Магучіх. Зазначимо, що до першої десятки топ-листа сезону входить також Ірина Геращенко.
Ярослава Магучіх і Юлія Левченко вигравали срібні медалі чемпіонатів світу 2019 і 2017. Магучіх цього року виграла чемпіонат Європи в приміщенні, а Геращенко стала на ньому другою.
Кваліфікаційні 1.95 м цього сезону долали Магучіх і Геращенко, а Левченко хоч влітку й не злітала на них, але підібралася до цієї позначки впритул. В її активі стрибок на 1.94 м. Тож о 03:10 ночі вмикайте трансляцію і дивіться кваліфікацію зі стрибків у висоту.
А чи знали ви, що…? Довжина планки у секторі для стрибків у висоту дорівнює 4 метрам, у той час як її вага – близько 2 кг. Мінімальний розмір зони для приземлення – 6м х 4м х 70см.
Спортивна ходьба, 20 км, чоловіки
ФІНАЛ
Початок змагань (за київським часом): 10:30
За часів незалежності українські скороходи не вигравали олімпійські медалі, але традиції у нас неабиякі. І саме на дистанції 20 кілометрів. Чотири медалі, дві з яких золоті, виграв Володимир Голубничий. Він був тим атлетом, яких включили до Зали слави Всесвітньої легкої атлетики у перший рік її відкриття.
В Токіо-2020 виступлять два українці. Іван Лосєв уже має досвід виступів на Іграх. У Лондоні-2012 він став 45-м, але після того додав у результатах і в Японії боротиметься за вищі місця.
Для Едуарда Забуженка це буде дебютна Олімпіада. На неї він їде з другим результатом в історії України й часом з першої 20-ки світового топлиста сезону.
Стрибки з жердиною, жінки
ФІНАЛ
Початок змагань (за київським часом): 13:20
Марина Килипко неодноразово демонструвала вміння боротися. Навіть цього літа вона зробила це як мінімум двічі – на чемпіонаті України, коли після всіх негараздів, які переслідували її останні роки, встановила національний рекорд і виконала олімпійський норматив, а після цього вже в Токіо, коли до останнього поборолася в кваліфікації і зуміла буквально вигризти собі місце у фіналі.
В чому точно можна не сумніватися, так це в тому, що у вирішальній стадії змагань Килипко викладатиметься на всі сто відсотків. А от який результат це принесе вихованці Віктора Шевцова, дізнаємося вже після завершення змагань. Суперниці в українки сильні, й навіть попри те, що до фіналу не змогла вийти призерка чемпіонату світу-2019 американка Сенді Морріс, конкуренція буде ледь не від кожної атлетки в секторі. Чого варті лише олімпійська чемпіонка Катеріна Стефаніді, чинна чемпіонка світу Анжеліка Сідорова, лідерка сезону Кейті Наґеоте та призерка чемпіонату Європи Голлі Бредшоу.
4х400 метрів, жінки
Перше коло, забіг 2
Початок змагань (за київським часом): 13:37
Формула виходу до фіналу: 3 перші з кожного забігу й 2 за часом
У Лондоні-2012 українська жіноча естафетна команда 4х400 метрів фінішувала четвертою, але після дискваліфікації росіянок піднялася на бронзову позицію. Зі складу олімпійських медалісток завтра на старт вийдуть двоє – Аліна Логвиненко та фіналістка Токіо-2020 з бігу на 400 метрів з бар’єрами Анна Рижикова. З ними разом бігтимуть Катерина Климюк і ще одна фіналістка Токіо, бар’єристка Вікторія Ткачук. Про це на своїй сторінці в соціальних мережах повідомила Рижикова.
Українки стартують по п’ятій доріжці, а в одному забігу з нашою командою бігтимуть американки, ямайчанки, британки, голландки, білоруски, канадійки та італійки.
А чи знали ви, що…? Довжина естафетної палички – 28-30 см, вага – не менше 50 г, а діаметр – 4 см. Коридор для її передачі в естафеті 4х400 метрів дорівнює 20 метрам.
Трансляцію змагань дивіться на UA:Перший та в повному обсязі на сайті Суспільне|Спорт.