Основні рішення Ради ФЛАУ

1668

28 травня відбулося засідання Ради ФЛАУ.

Олена Говорова оголосила про те, що йде з посад першої віцепрезидентки ФЛАУ й голови Комісії розвитку ФЛАУ.

“На жаль, не можу й надалі очолювати Комісію розвитку й хочу також скласти з себе повноваження першої віцепрезидентки (і взагалі віцепрезидентки) Федерації легкої атлетики України. Це пов’язано з тим, що зараз я входжу в робочу групу з питань молоді та спорту при Національній раді з відновлення України від наслідків війни й взагалі не маю часу. Я не хочу нікого підводити й давати обіцянки, які не зможу виконати. Тому буду вдячна всім, якщо ви поставитеся до моєї заяви з розумінням, – звернулася Олена Говорова до членів Ради ФЛАУ. – Вдячна всім за роботу. Я залишаюся членом ФЛАУ й по мірі можливості й надалі допомагатиму легкій атлетиці усім, чим зможу”.

Перш ніж зробити таку заяву, Олена Говорова відзвітувала про роботу Комісії розвитку ФЛАУ, починаючи з моменту її очолювання.

Обговоривши обидва питання, Рада ФЛАУ підтримала складання повноважень з посад пешої віцепрезидентки, віцепрезидентки та голови Комісії розвитку ФЛАУ Оленою Говоровою. Звіт про роботу Комісії розвитку ФЛАУ було визнано незадовільним.

***

Виконуючий обов’язки президента ФЛАУ Євген Пронін відзвітував про участь у засіданні Ради Європейської федерації у Мюнхені (в рамках програми ЕА «Фокус на федерації»), де він представляв Україну разом з почесною віцепрезиденткою ФЛАУ Ольгою Саладухою і генеральною секретаркою ФЛАУ Іолантою Хропач.

“Як мінімум 70-80 відсотків нашої презентації, звісно, була присвячена життю в часи війни українців і українських спортсменів зокрема. Ми говорили про допомогу, яку отримуємо, та про підтримку. Спілкувалися й під час Конференції, й у перерві, як з очільниками Європейської легкої атлетики, так і з усіма президентами національних федерацій, – говорить Євген Пронін. – Президент Європейської легкої атлетики Добромір Карамарінов поставив питання про відновлення легкоатлетичної інфраструктури України після закінчення війни. Національні федерації європейських країн обговорювали можливість створення додаткового фонду для підтримки української легкої атлетики.

Говорили ми й про майбутнє, яке настане після перемоги України у війні. Зокрема, мова йшла про впровадження клубної системи спорту в Україні. Нам готові допомагати в цьому, давати поради й ділитися досвідом. Переконаний, що коли є клубна система, тоді є конкуренція – а це і є тією умовою, коли федерація може розвиватися”.

***

Євген Пронін також представив членам Ради ФЛАУ варіанти нового логотипу ФЛАУ.

Як і під час неофіційного голосування легкоатлетичної спільноти, Рада ФЛАУ також підтримала варіант логотипа “іскри-сокола”.

“Країна-агресор вже встигла побачити в цьому лого свастику, але насправді його історія має зовсім інше значення. Тут поєднані Герб України, іскра від олімпійського вогню і сокіл, який летить за здобиччю, що теж є одним з трактувань значення, зашифрованого в нашому гербі”.

Крім лого компанія IAMIDEA також розробила для ФЛАУ повністю новий фірмовий стиль. Якщо Конференція ФЛАУ ухвалить цей варіант логотипа та фірмового стилю, тоді вони разом будуть запатентовані Федерацією легкої атлетики України.

***

Віталій Матешко представив на розгляд членів Ради ФЛАУ пропозиції та практичні напрацювання членів Ради ФЛАУ на місцях стосовно підтримки легкоатлетичного руху в країні в умовах війни; поділився баченням щодо координації спільних зусиль з метою збереження легкоатлетичного потенціалу та активації рухової активності атлетів в умовах змагальної боротьби. Під час виступу він також говорив про роль та спільні зусилля легкоатлетичної громади в Україні з метою наближення перемоги над окупантом.

***

В.о. державного тренера збірної України з легкої атлетики Олексій Сердюченко розповів про те, в яких офіційних міжнародних змаганнях брали участь українські атлети після початку повномасштабної війни в Україні, а також про ті, участь у яких планується. Так, зокрема, серед кандидатів на чемпіонат світу в Юджин (США) наразі 42 атлети й атлетки. 12 з них на сьогодні вже мають нормативи. За підсумками виступу на Олімпійських іграх право виступити на змаганнях здобула також жіноча естафетна команда 4х400 метрів, а за результатами виступів на Всесвітніх естафетах – чоловіча естафетна команда 4х100 метрів. Ще семеро спортсменів мають високі шанси потрапити на чемпіонат світу за місцем у світовому рейтингу.

Більшість з кандидатів наразі готуються до чемпіонату за кордоном.

У полі зору тренерського штабу також 80 атлетів і атлеток, які продовжують підготовку й за умови виконання критеріїв та умов відбору планують взяти участь у чемпіонаті Європи в Мюнхені.

Також обговорюється можливість організації зборів перед чемпіонатами для учасників у США й Німеччині відповідно.

Не обійшов Олексій Сердюченко увагою і змагання в інших вікових категоріях, зокрема юнацький чемпіонат Європи, на який українці вже мають 13 нормативів.

Мова йшла також про підтримку, яку українська команда отримала не лише від Європейської і Світової легкої атлетики, національних федерацій інших країн і Фонду Олімпійської солідарності МОК, а й про підтримку, яку забезпечили своїм атлетам спортивні бренди, з якими в атлетів є угоди.

***

Рада ФЛАУ затвердила кандидатури Іоланти Хропач та Дмитра Яремчука на нагороди ЕА. Кандидатуру генеральної секретарки ФЛАУ Іоланти Хропач подадуть на нагороду представникам національних федерацій, а Дмитра Яремчука – на тренерську нагороду.

Попередня статтяАнна Луньова перемагає у Лансі, Юлія Лобан завершує змагання в Ґьотцісі, а юна Поліна Степанченко продовжує підкорювати висоти в Німеччини
Наступна статтяВікторія Ткачук – з найвищим досягненням України з бігу на 300 метрів з бар’єрами на турнірі Golden Spike