Катерина Табашник: «Після змагань їду додому… До дому, якого немає»

1712

12 вересня в Беллінцоні відбувся один з заключних міжнародних турнірів 2022 року – Gala dei Castelli. Участь у ньому взяли двоє українців – стрибунка у висоту Катерина Табашник і штовхальник ядра Роман Кокошко. Обоє очікували вищих результатів (Кокошко став восьмим – 19.52 м, а Табашник сьомою – 1.85 м), проте кожен з них взяв для себе з цих змагань щось, що було так необхідно кожному з них.

Після трагічної загибелі мами для Табашник змагання в Беллінцоні стали лиш другими.

Катю, ці змагання, в першу чергу, для… Можете продовжити речення?

…Певно, для мене. Щоб я не забувала, для кого, заради чого й навіщо я це роблю. Звісно, хотілося б перемогти, але я розумію свій стан і те, що я їхала на ці змагання для того, щоб не опустилися руки, й для моєї мами.

Ці змагання дуже затишні й домашні. Для вас саме зараз ця атмосфера важлива?

Відверто кажучи, в моїй голові зараз такий безлад, стільки думок, що я просто рада бути тут, рада підтримці, тим більше тут вона дуже сильна – кого б я не зустрічала, всі до мене ставляться з душею.

З першого дня мені написали багато людей. Я безмежно вдячна нашій команді й людям в усьому світі, які мене знають і підтримують. Моїй вдячності немає меж! Вдячності за те, що я змагаюся, що в спорті й що люди небайдужі до мого горя й до того, що відбувається в Україні й у кожного в домі.

Спорт допомагає переживати те, що відбувається навколо, і вашу втрату?

Рішення поїхати на змагання мені далося досить складно. Здавалося, що все перешкоджає цьому. Розуміла, що я просто не зможу вийти в сектор. Але мої близькі люди змогли мене налаштувати й переконати, що це мені потрібно, незалежно від результату.

Після турніру в Швейцарії ви повертаєтеся додому?

Так, після змагань їду додому… До дому, якого немає…У мене попереду нелегкий шлях. Людини, яка мене максимально підтримувала, більше немає. Тепер буду вчитися продовжувати жити, працювати й досягати чогось, залишившись самою.

Що буде після того, коли все владнаю в Україні, не знаю. Намагатимуся максимально тренуватися й триматися.

Попередня статтяІрина Геращенко: «У мене все життя вдома, і я дуже хочу бути в Україні»
Наступна статтяЗавершується «Пробіг до 100 тисяч бронежилетів»