Чемпіонат України з кросу: боротьба за перемогу, або з різницею в долі секунди

1538
Фото з Instagram Марини Немченко

29-30 жовтня в Ужгороді відбувся чемпіонат України з кросу. Попри війну змагання зібрали 267 учасників та учасниць з 23 областей та з міста Києва.

Неабиякої інтриги турніру додавало те, що він був відбірковим стартом на чемпіонат Європи з кросу, який 11 грудня відбудеться в Італії. Оскільки до команди, згідно з критеріями, потрапляють по одному атлету й одній атлетці в кожній з дисциплін та по двоє в естафеті, не дивно, що боротьба за перемогу точилася неабияка. Зрештою у змаганнях серед чоловіків переможця Дмитро Сірука і срібного призера Василя Коваля розділили лиш три секунди (31:35 хв і 31:38 хв відповідно). Ще в трьох секундах позаду Роман Романенко. Зазначимо, що чоловіки долали дистанцію 10 км.

Чемпіонкою України серед жінок стала Марина Немченко. Вона була єдиною, хто пробіг 8 км швидше 29 хвилин – 28.59 хв. Богдана Семьонова друга (29:10 хв), а Олена Коваль, відома багатьом під дівочим прізвищем Китиця, замкнула трійку призерок (29:34 хв).

Напружена боротьба розгорнулася й за місце в складі змішаної естафетної команди. У змаганнях з бігу на 2 км переміг Володимир Киц (6:15 хв), проте Роман Ростикус і Олег Каяфа відстали від нього лиш на одну секунду, показавши однаковий час – 6:16 хв. Проте Ростикус на долі секунди все ж був попереду Каяфи і саме він виграв срібло.

Серед жінок перші дві сходинки посіли Анжела Бондар (7:20 хв) і Олена Коваль (Китиця) (7:21 хв).

Чемпіонами України серед молоді стали Андрій Атаманюк, який на минулорічному чемпіонаті Європи з кросу фінішував у першій шістці серед юніорів, та Іванна Потапчук (Кух). Атаманюк подолав 8 км за 25.14 хв, а Потапчук пробігла 6 км за 23.12 хв.

Юніорки долали 4 км, й інтрига тут також точилася до самого фінішу. Уляна Рачинська перемогла з часом 15:05 хв, що лиш на секунду швидше, ніж у Тетяни Чорновол. У юніорів чемпіоном України став Дмитро Торгачов (19:42 хв, 6 км).

Саме змагання у цих вікових категоріях входять до програми чемпіонату Європи з кросу. Проте в рамках національної першості традиційно змагалися й атлети U18 та U16.

У віковій категорії U18 юнаки бігли 3 км, а дівчата два. Софія Гордійчук перемогла з часом 7:34 хв, а Андрій Радзевило подолав свою дистанцію за 9:40 хв.

У віковій категорії U16 перемогла Дар’я Дубенець, яка подолала 1 км за 3:32 хв. А серед юнаків віком до 16 років на дистанції 2 км першим став син чемпіона світу Івана Гешка Тарас Гешко (7:01 хв).

З усіма результатами чемпіонату України можна ознайомитися ТУТ.

Попередня статтяМедалі для українців
Наступна статтяФЛАУ висловила підтримку кандидату в президенти НОК України Жану Беленюку