«Час піднімати стартові висоти» й «Нарешті я лечу» – Ярослава Магучіх і Катерина Табашник про змагання в Банській Бистриці

1362

Бансько-Бистрицька Латка – один з найщасливіших турнірів для українки Ярослави Магучіх. Саме тут у 2021-му тому вона встановила рекорд України зі стрибків у висоту в приміщенні (2.06 м). Не було їй рівних і в 2023-му.

Цього разу Магучіх вперше вийшла в сектор, коли планка була вже на висоті 1.91 м. Її, як і всі подальші спроби, включно з переможними 1.97 вона долала з першої спроби.

Забезпечивши собі перше місце, учениця Тетяни Степанової замовила висоту найкращого результату сезону в світі – 2.04 метри – й у першій спробі була надзвичайно близькою до її подолання. Проте в останній момент все ж трішки зачепила планку й та не встояла.

«Це вперше, коли ми вирішили починати змагання з висоти 1.91 метр. Метою було зекономити сили на подальші стрибки. Та й уже час підіймати стартові висоти, мені це під силу, – говорить Ярослава Магучіх у коментарі ФЛАУ. – На 2.04 перша спроба була дуже хорошою, а от далі, на жаль, почала припускатися технічних помилок у розбігу.

Рада, що знову приїхала на змагання в Банську Бистрицю. У мене дуже приємні й теплі спогади про них. Тут я встановила особистий рекорд, тож їхала в Словаччину з позитивними думками. Вперше після пандемії тут були розкуплені всі квитки, зал повний, атмосфера неймовірна.

Завдяки змаганням мені вдається хоч трішки відволікатися й насолоджуватися стрибками. На них мене мотивують українці, й мої перемоги – завжди для них і нашої країни.

До чемпіонату Європи в приміщенні у мене більше не буде стартів. Як спортсменка сподіваюся, що чемпіонат відбудеться. Але не уявляю, як після того, що сталося в Туреччині, людям приходити на трибуни, вболівати, веселитися. Той землетрус… Це така трагедія, що не вкладається в голові. Безмежно співчуваю всім, хто постраждав і втратив близьких людей. Це дуже боляче».

Відмінні стрибки в Банській Бистриці демонструвала й Катерина Табашник. Цього разу вона була під безпосереднім наглядом свого тренера Геннадія Зуєва. 1.91 й 1.93 метри з першої спроби й з запасом дарували надію на успішне продовження боротьби за місце в першій трійці й найкращий результат у сезоні. Проте 1.95 їй, на жаль, не підкорилися, хоча з кожною спробою Табашник була все ближче й ближче до успіху. Вона четверта.

«Вперше я була на змаганнях з моїм тренером Геннадієм Зуєвим і він нарешті вживу побачив, як я стрибаю. Його присутність додала впевненості, – говорить Катерина Табашник. – Він каже, що я готова стрибати вище. І я це теж відчуваю.

Сьогодні в мене були ті ж відчуття, яких не пригадаю з 2019 року, коли все дійсно складалося так, як слід, коли мене підіймало, ніби виштовхувало вгору і я летіла. Нарешті я знову це відчула.

На 1.95 спроби теж були хороші. В одній з них і взагалі була дуже близькою до успіху, лиш п’яткою трішки зачепила планку. Насправді, почала задумуватися, що потрібно робити, й мене затиснуло. Одним словом, наламала трішки дров. Якби відпустила ситуацію й зробила все, як на 1.93, то стрибки були б іншими. Я готова стрибати на 1.95 стабільно.

На жаль, я захворіла в найвідповідальніший момент і не мала часу розстрибатися. Було мало технічних тренувань, лише тиждень-два – й поїхали на змагання. Тож довелося вже на них експериментувати. Я завжди була на зв’язку з тренером, радилася, розповідала про відчуття. На перших стартах взагалі не могла влучити в себе. Ніби й стан непоганий, а не можу зібрати все до купи. Але поступово все почало ставати на свої місця. І я ж відносно недавно працюю з Геннадієм Зуєвим. Нові техніка й вправи дають про себе знати; потрібно ще трішки часу на адаптацію. Але тренер каже, що я готова стрибати вище. Й він розраховував на це вже сьогодні. Тож виправлятиму помилки.

У Банській Бистриці така класна підтримка! Я вперше приїхала сюди – й пошкодувала, що не робила цього раніше. Неймовірні змагання!

Попереду у мене чемпіонат України. Сподіваюся, встигну на нього й дорога буде безпечною і спокійною. Завтра лечу у Варшаву, одразу сідаю в машину і якомога швидше їду в Україну, щоб встигнути на кваліфікацію. Тож якщо все вдасться, вже незабаром виступатиму в рідних стінах».

Другою на Бансько-Бистрицькій Латці стала італійка Елена Валлотігара (1.95 м). Марія Вуковіч з Чорногорії подолала їх з третьої спроби й саме за цим додатковим показником поступилася їй, замкнувши першу трійку.

Попередня статтяПідсумки чергової конференції ФЛАУ
Наступна статтяВище власних сподівань, або як Андрій Проценко встановив найкращий результат сезону в Банській Бистриці