Медальний виступ України на Кубку Європи з бігу на 10000 метрів

669
Фото (c)European Athletics/Organizers

У 2022-му Валерія Зіненко показала всім, що готова не лише до високих результатів, а й цілком здатна вже найближчим часом зійти на п’єдестал престижних континентальних змагань. Чекати довелося недовго, й уже на початку сезону українка виграла срібло Кубка Європи з бігу на 10000 метрів, а в командному заліку разом з Євгенією Прокоф’євою, Вікторією Калюжною і Марією Мазуренко завоювала бронзову медаль.

Випередити Зіненко в Пасе, де 3 червня якраз і відбувався Кубок, вдалося лише німкені Аліні Ре (32:15.47 хв). Валерія пробігла дистанцію за 32:29.81 хв, залишивши позаду зокрема ще одну представницю Німеччини Доменіку Маєр (32:35.95 хв). Прокоф’єва (33:14.19 хв) і Калюжна (33:19.17 хв) фінішували 15-ю і 17-ю у фіналі А. Марія Мазуренко була 14-ю у фіналі В (35:51.30 хв).

В командному заліку попереду українок лише німкені й іспанки.

У змаганнях серед чоловіків переміг італієць Єманеберхан Кріппа (28:08.83 хв). Українці виступали у фіналі В. Дмитро Сірук фінішував у ньому другим (29:08.61 хв), Ігор Порозов (29:44.16 хв) і Василь Коваль (29:49.61 хв) – четвертим і п’ятим, а Роман Романенко – 13-м (30:35.11 хв). Богдан-Іван Городиський, на жаль, не зміг фінішувати.

У командному заліку українці сьомі. Перемогла команда Ізраїлю.