Ярослава Магучіх виграла фінал «Діамантової ліги»-2023

1225
Фото (c)Wanda Diamond League

Українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх слідом за перемогою на чемпіонаті Європи в приміщенні та чемпіонаті світу оформила ще одну – у фіналі «Діамантової ліги». Найпрестижнішу серію комерційних стартів учениця Тетяни Степанової виграла другий рік поспіль.

17 вересня в Юджині до числа фіналісток ввійшли одразу три українки. Ірина Геращенко і Юлія Левченко почали змагання зі стартових 1.83 м. З ними, як і з 1.87, обидві атлетки впоралися одразу. Але 1.91 стали для Ірини цього вечора нездоланною висотою – вона восьма. Юлія упорался з ними з третьої спроби й з цим результатом розділила п’яте місце з британкою Морган Лейк.

Натомість Магучіх вже традиційно з 1.91 метра лиш починала змагання. Після 1.98, які Ярослава подолала з першої спроби, а австралійка Нікола Оліслагерс з третьої, обидві злетіли на 2.01. Але й на цьому інтрига не закінчилася!

Магучіх з другої спроби встановила найкращий результат сезону в світі – 2.03 м. Оліслагерс повторила це ж досягнення в третій. Для австралійки вони до того ж стали особистим рекордом і рекордом континенту.

Надалі змагання перейшли вже на висоту особистого рекорду Магучіх – 2.05 м, проте повторити їх Магучіх не вдалося. Власне, не підкорилися вони й Оліслагерс. Тож українка виграла «Діамантову лігу» за підсумками 2023 року, встановивши найкращий результат сезону в світі. Першу трійку замкнула сербка Ангеліна Топіч (1.95 м).

***

Напередодні відбулися змагання зі стрибків у висоту серед чоловіків. Українець Андрій Проценко не виступав на етапі «Діамантової ліги» в Цюриху й таким чином втратив місце у першій шістці. На змагання Континентального туру в Беллінцону він їхав, думаючи, що це буде його останній старт сезону. Але, перемігши там, дізнався, що олімпійські чемпіони Джанмарко Тамбері й Мутаз Есса Баршим відмовилися від участі у фіналі Ліги й він таки виступить у США.

З результатом 2.20 м він розділив п’яте місце з бельгійцем Томасом Камроєм. Переміг У Сан Хьок з Південної Кореї (2.35 м). Поляк Норберт Кобєльскі з особистим рекордом (2.33 м) другий. Такий же результат у американця ДжуВон Гаррісона, але за спробами він третій.

***

Одразу дві українки вийшли на старт дистанції 400 метрів з бар’єрами. Анна Рижикова фінішувала сьомою (54.98 с), а Вікторія Ткачук перетнула фінішну лінію восьмою (55.48 с). Поза конкуренцією була чинна чемпіонка світу Фемке Бол з Нідерландів, яка до того ж встановила рекорд турніру – 51.98 с.

Всі результати

Попередня статтяВийшов новий навчальний посібник зі спортивної ходьби
Наступна статтяПідсумки КЧУ серед юнаків та дівчат 2008 р.н та молодше