Успіхи ГО ВЛАУ за 2023 рік

1023

Останні три роки  ГО ВЛАУ відповідає за розвиток ветеранської легкої атлетики в Україні. Керівництво організації намагається підтримувати кращих спортсменів королеви спорту, пропагандує здоровий спосіб життя, намагається приваблювати інших, нових майбутніх чемпіонів чи учасників змагань. В поточному році відбулись Всесвітні ігри ветеранів та Чемпіонат Європи серед ветеранів. Європейська Асоціація оголосила конкурс на кращих спортсменів-ветеранів у році, що добігає кінця, Nomination of European Best Masters Athlete. Керівництво ГО ВЛАУ провело внутрішній конкурс і опитування своїх членів.

На перші місця в номінації пропонуються серед жінок Антоніна Тишко, та Сергій Гаврась серед чоловіків. Коротко про претендентів: Антоніна Тишко почала займатись спортивною ходьбою ще в 2006-2007 роках. Навчив її цьому заслужений тренер України О.М.Шимко. З того часу Антоніна стала багаторазовою чемпіонкою Світу, Европи і України. Антоніні належать майже всі рекорди нашої країни з ходьби на 3,5,10 та 20 км, у різних вікових категоріях.

В польському Торуні на зимовому Чемпіонаті Світу 2023 р. вона перемогла у ходьбі на 3 000 м. з новим Світовим рекордом у віковій категорії 75-79 років, в італійській Пескарі – потрійна перемога на 5,10 та 20 км. Гаврась Сергій у минулому – майстер спорту СРСР міжнародного класу. З 1997 року – активний спортсмен-ветеран. Наразі, за рейтингом, абсолютний лідер Світу серед метальників. Має медалі Світових та Європейських форумів з метання спису. Південна Африка, США, Франція, Німеччина, Іспанія, Польща – аплодували його перемогам.

Сергій дворазовий переможець Всесвітніх Ігор Майстрів. З найкращим результатом сезону в Світі у 2023 р., – 49 м. 51 см. Гаврась С. став Чемпіоном Європи, в категорії 65-69років. Ще одну золоту нагороду, у 2023 р., він отримав на Іграх Майстрів в Португалії.

Слід зазначити, що на останніх Європейських змаганнях у Пескарі українці вибороли 32 медалі. З них 9 золотих і 11 срібних.

Керівники та активісти ГО ВЛАУ, однієї з найбільш розвинутих та чисельних громадських спортивних організацій в Україні, закликають і запрошують журналістів висвітлювати спортивні події , звертати більше уваги на легкоатлетів-ветеранів. А обласним адміністраціям всіляко сприяти розвитку ветеранського спорту; комерційним підприємствам надавати всіляку допомогу ветеранам на місцях.