Стрибуни виграли шість медалей для України на чемпіонаті ABAF у приміщенні

1506
Фото (с)Alexander Hassenstein/Getty Images for European Athletics

10 лютого відбувся чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) у приміщенні. В Стамбулі українці виграли шість медалей, дві з яких золоті.

В той час, як Олег Дорощук підкорював висоту за висотою в Густопече, зрештою ввійшовши до першої трійки, в Стамбулі рівень українських стрибків у висоту підтверджували одразу двоє наших атлетів. Дмитро Нікітін і Кирило Луценко оформили переможний дубль. Нікітін з другої спроби подолав 2.20 м і виграв золото, а Луценко розділив другу сходинку з румуном Валентіном Александру Андрону (2.15 м).

Для стрибунки з жердиною Яни Гладійчук сезон почався не найкращим чином. Попри хороше самопочуття й покриття на арені, їй не завжди вдавалося впоратися зі стартовою висотою. Та в Стамбулі, на щастя, вдалося подолати і її, і не лише. Стрибком на 4.40 Яна забезпечила собі перемогу, після чого спробувала сили на 4.50, та записати і її до статистичного доробку-2024 поки що не вдалося.

Зі стрибків з жердиною серед чоловіків боротьба за перемогу точилася між українцем Олександром Онуфрієвим і греком Йоаннісом Різосом. Обидва подолали 5.40 м з першої спроби, але на 5.20 Онуфрієв використав усі три, що й вирішило долю золота. Українець – срібний призер, а чемпіоном став Різос.

Ще одне срібло Україні принесла Ірина Нерубальщук зі стрибків у довжину. У п’ятій спробі вона приземлилася на позначці 6.36 м і саме цим стрибком забезпечила собі медаль. Оксана Малогловець – четверта (6.27 м).

Вікторія Баранівська «застрибнула» на п’єдестал з потрійного стрибка в заключній спробі. З результатом 13.71 м вона третя. Ольга Корсун посіла 11-те місце (13.16 м).

У змаганнях з потрійного стрибка серед чоловіків Владислав Шепелєв, на жаль, припинив виступ достроково – після трьох спроб. Він шостий (15.97 м).

***

У бігових дисциплінах виграти медаль українцям не вдалося. Найближчою до цього була Анна Плотіцина, яка посіла підсумкове четверте місце з бігу на 60 метрів з бар’єрами (8.18 с). Наталія Юрчук – восьма (8.34 с).

Наталія Пироженко-Чорномаз була п’ятою з бігу на 400 метрів (55.51 с), а Уляна Рачинська – з бігу на 1500 метрів (4:22.31 хв).

Нікіта Родченков став десятим з бігу на 400 метрів (48.45 с). Максим Караім посів восьме місце з бігу на 1500 метрів (3:53.38 хв).

На дистанції 60 метрів з бар’єрами серед чоловіків бігли двоє українців. Дмитро Багінський став дев’ятим (8.02 с), а Назар Степанов – 13-м (8.37 с). Дмитро Янчик 20-й з бігу на 60 метрів (8.34 с).

Ігор Мусієнко був шостим зі штовхання ядра (18.06 м). У секторі для стрибків у довжину Ярослав Ісаченков посів сьоме місце (7.48 м), а Андрій Махаринський – 11-те (7.16 м).

Всі результати

Попередня статтяВід Густопече до США: SB та призові місця українських атлетів
Наступна статтяУ Львові завершився чемпіонат України серед юнаків та дівчат до 16 років