Скороходи Іван Банзерук і Олена Собчук приносять Україні олімпійську ліцензію! Ще одна – під питанням

612

Іван Банзерук і Олена Собчук виграли для України ліцензію для участі в Олімпійських іграх у змаганнях змішаних марафонських естафет зі спортивної ходьби. Та перш ніж перейти до розповіді про змагання, давайте розберемося, що ж за «звір» такий ця естафета.

Змішана марафонська естафета зі спортивної ходьби – нова дисципліна легкої атлетики, яка дебютує цього року не лише на командних чемпіонатах світу, а й на Олімпійських іграх. І в Анталії якраз і розгорнулася боротьба за ліцензії у Париж-2024.

(c)World Athletics

До команди входить по двоє атлетів – чоловік і жінка. Вони долають марафонську дистанцію – 42.195 км. Чоловіки починають з 12.195 км, потім 10 км для жінок, та ще по 10-кілометровому етапу для чоловіків і жінок. У якості естафетної палички тут служить браслет, який передається від одного атлета іншому в межах 20-метрового коридору.

Від кожної країни на старт в Анталії могли вийти до трьох команд. Україна скористалася цією можливістю по максимуму: за команду 1 виступали Ігор Главан і Марія Сахарук, за команду 2 – Сергій Світличний і Людмила Оляновська, а за команду 3 – Іван Банзерук і Олена Собчук.

Тут немає дискваліфікацій, проте є покарання. За три червоні картки команда отримує три хвилини «піт-лейну», за кожну наступну – ще по хвилині.

Команди, які фінішували в числі перших 22-х, автоматично потрапляли на Олімпійські ігри в Париж. До п’яти з цих 22-х можуть бути командами з однієї країни. При цьому ліцензії не є іменними.

***

Олена Собчук з Іваном Банзеруком фінішували восьмими (3:01:03 хв) і, як зазначалося вище, принесли Україні олімпійську ліцензію.

Людмила Оляновська виходила на заключний етап поза числом перших 22-х. Більше того, їхня з Сергієм Світличним команда навіть серед українських на той момент була третьою. Проте, здавалося, що на цьому етапі Людмила пригадала всі ті невдачі й перешкоди, які переслідували її впродовж останніх років, коли їй кілька разів зовсім трішки не вистачало до медалей. Оляновська обходила одну суперницю за іншою, при цьому уникаючи карток. Зрештою, Оляновська і Світличний посіли 22-ге місце (3:05:55 год)! …Але серед країн, у яких у числі перших 22-х було по дві команди, Україна стала сьомою…

Проте українці не ті, хто легко здається. Наразі триває розгляд протесту від нашої команди. У разі задовільного для нас результату, ми повідомимо про подробиці.

Ігор Главан і Марія Сахарук, як і Світличний з Оляновською, отримали чотири хвилини штрафу й посіли 28-ме місце (3:07:29 год).

***

Не менш драматичним був і розвиток подій у боротьбі за золото. Після 40 км лідирувала команда Бразилії з К’яо Бонфіа й Вів’ян Ліра у складі. Проте Ліра отримала третю червону картку й разом з нею три хвилини штрафу. Розпачу атлетки не було меж, адже її відрив від японки Куміко Окада був мінімальним. Та й три хвилин апріорі означали, що на трасу вона повернеться за спинами ще кількох суперниць.

Проте скористатися таким шансом Окаді не вдалося. На заключних колах у італійки Валентіни Тарпалетті ніби крила виросли й саме вона перетнула фінішну лінію першою, здобувши золото разом з Франческо Фортунато (2:56:45 год). Окада з Кокі Ікеда другі (2:57:04 год). Третіми стали іспанці Альваро Мартін і Лаура Гарсіа-Каро (2:57:47 год). Ліра і Бонфа – п’яті (2:59:55 хв).

Але справжньою драмою став виступ італійської команди, до якої ввійшли одразу двоє олімпійських чемпіонів – Массімо Стано й Антонелла Пальмізано. Їхня команда була серед трьох тих, хто взагалі не зміг фінішувати…

Результати командного чемпіонату світу зі спортивної ходьби

Читайте також:

Анталія-2024: Шевчук у топ-15, Шоломіцька з особистим рекордом і драма перуанки за 2 км до фінішу

Командний чемпіонат світу зі спортивної ходьби: трансляція, розклад і перші РВ українців

Анталія-2024: особистий рекорд Рущака й тріумф Карлстьома

Попередня статтяАнталія-2024: особистий рекорд Рущака й тріумф Карлстьома
Наступна статтяГанна Шевчук: «Не хотіла повторення чемпіонату Європи в Мюнхені»