Несподівані розв’язки й добро замість зла, або чим завершився перший день чемпіонату України у Львові

2682
Фото (с)Дмитро Путінцев/ФЛАУ

Чемпіонат України з легкої атлетики лише почався, а учасники вже засипали приємними словами як організацію, так і сам стадіон.

Перший комплект медалей розіграли ще в ранковій частині програми. Чемпіонкою України з метання молота стала Ірина Климець, але, на жаль, не з тим результатом, якого прагнула. Тепер атлетці доводиться лиш чекати, коли зачиниться кваліфікаційне вікно й вона дізнається, чи потрапила на Олімпійські ігри за рейтингом.

Чемпіоном України з метання молота серед чоловіків став Гліб Піскунов (72.46 м). При цьому лідер команди, бронзовий призер чемпіонату Європи Михайло Кохан змагання пропускав.

«На чемпіонаті Європи в Римі Михайло виступав з температурою. Таке не проходить без сліду і є маленький збій форми за станом здоров’я. Тому він планово пропускає чемпіонат України, що дасть йому час краще підготуватися до Олімпійських ігор», – прокоментував у студії «Суспільного» відсутність Кохана державний тренер Олексій Сердюченко.

Дещо несподівано для багатьох завершився фінал зі штовхання ядра. Переможцем став Артем Левченко, вперше у кар’єрі штовхнувши за 20 метрів – 20.03 м. Роман Кокошко поступився йому п’ятьма сантиметрами.

«Після фіналу в голові змішані думки, потрібно все проаналізувати, – говорить у студії «Суспільного» Роман Кокошко. – Звісно, хотілося штовхнути по нормативу, на 21.50, і закрити всі питання з Олімпійськими іграми. А так тепер починаються собачі перегони – буду слідкувати за світовим рейтингом. Але не до фанатизму, щоб кожні п’ять хвилин його оновлювати. Я оптиміст, тож сподіваюся, що буду в Парижі.

Фото (с)Дмитро Путінцев/ФЛАУ

Щиро вітаю Артема з перемогою. Думаю, штовхнути за 20 метрів було сьогодні його метою. Він показав, на що здатний. Це була хороша боротьба, й потрібно вміти програвати.

Сьогодні у мене ноги були позаду. Так, дійсно, дорога на чемпіонат була довгою і складною, але у нас такий вид спорту, що часто виграють однією спробою. Тож потрібно було зібратися на неї і штовхнути ті ж 20.50, які не раз показував цього сезону».

Фото (с)Олександр Залевський, для ФЛАУ

Досить запеклу боротьбу очікували й у секторі для стрибків з жердиною серед чоловіків, але Владислав Малихін, подолавши 5.10 м, наступну висоту переніс на 5.40, які йому, на жаль, не підкорилися. Переможцем став Олександр Онуфрієв. І навіть більше! Після 5.60 метрів з першої спроби він вирішив стрибати на висоту олімпійського нормативу й особистого рекорду – 5.82 м. Але планка цього разу не встояла.

Ольга Голодна менше року тому стала мамою і поступово повертається в сектор. Вона знову поповнила колекцію нагород золотом, а результати… Вони, сподіваємося, ще повернуться – потрібно лиш ще трішки часу. Поки Голодна відсвяткувала перемогу з 16.16 м.

Анна Плотіцина вкотре стала чемпіонкою України з бігу на 100 метрів з бар’єрами – 13.20 с. Ірина Будзинська – у п’яти сотих позаду.

Фото (с)Олександр Залевський, для ФЛАУ

Завершували програму першого дня чемпіонату України фінали з бігу на 100 метрів. Серед чоловіків переміг Олександр Соколов (10.39 с), а серед жінок першою прогнозовано фінішну лінію перетнула Діана Гончаренко (11.53 с). І хоча, здавалось би, Діана була поза конкуренцією, вона в інтерв’ю у студії «Суспільного» не поспішала говорити про свою домінацію і відзначала своїх суперниць.

«У нас у фіналі виступають дуже молоді дівчата й підростаюче покоління мене «підтискає», – говорить 19-річна Діана Гончаренко. – Я дуже рада, що у нас є дівчата з результатами на рівні лідерок Європи у своїх вікових категоріях.

Я ж тренуюся дев’ять років і зараз, певно, настав той час, коли можу показати свій результат, заявити про себе, але домінації поки немає».

***

Також у вечірній програмі відбулося кілька кваліфікацій та півфіналів.

У змаганнях зі стрибків у висоту серед чоловіків Богдан Бондаренко, на жаль, не зміг стрибати. Щодо решти, то серед них обійшлося без несподіванок – всі лідери подолали кваліфікацію. Серед тих, хто змагатиметься у фіналі, зокрема, призери чемпіонату Європи в Римі Владислав Лавський і Олег Дорощук, призер чемпіонатів світу і Європи Андрій Проценко та учасник цих форумів Дмитро Нікітін.

Оксана Малогловець виграла кваліфікацію зі стрибків у довжину (6.13 м).

Анна Рижикова (56.78 с) і Марія Буряк (58.85 с) виграли свої півфінали з бігу на 400 метрів з бар’єрами. Вікторія Ткачук, на жаль, продовжує відновлення й не виступає у Львові. Нагадаємо, Вікторія, як і Анна, має норматив на Олімпійські ігри. Серед чоловіків найкращий час у півфіналах у Дмитра Романюка (50.97 с).

Фото (с)Олександр Залевський, для ФЛАУrpiuk

Про дружні стосунки серед бігунок на 400 метрів дівчата розповідали ще після естафети на чемпіонаті Європи в Римі. Й зараз це лише підтвердили. Попри те, що на чемпіонаті України вони борються не лише за медалі, а й за місце в складі змішаної естафетної команди 4х400 метрів на Олімпійські ігри, попри весь тиск відповідальності через це, вони пам’ятають про чесну боротьбу й намагаються залишатися подругами, незважаючи на конкуренцію.

«Я не люблю злість і ворожу атмосферу, хоча, можливо, у спорті вона додає адреналіну. Але я поставила собі за мету довести, що з добрим настроєм теж можна досягати успіху. І, на щастя, у нас зараз таке керівництво, яке підтримує цю ідею і теж її несе, – говорить Катерина Карпюк у студії «Суспільному». – Що для мене добро? Це чесна боротьба, підготовка без шахрайств. Це має бути та перемога, яка приносить задоволення».

Серед жінок півфінали з бігу на 400 метрів виграли Мар’яна Шостак (52.71 с) і Тетяна Мельник (52.86 с). Серед чоловіків найкращий час у рекордсмена країни Олександра Погорілка (46.37 с). Зазначимо, що на каналі ФЛАУ в YouTube вийшов новий випуск «Легкої розмови» з Олександром Погорілком і Діаною Гончаренко.

Дмитро Долинчук показав найшвидший час у півфіналах з бігу на 1500 метрів (3:51.37 хв). А після чотирьох видів семиборства лідирує Тетяна Білик (3408 очок).

З усіма результатами можна ознайомитися на сайті ФЛАУ.

Трансляція чемпіонату України – на каналі ФЛАУ в YouTube, а також на телеканалах і платформах Суспліьного (YouTube, сайт Суспільне.Спорт).

Попередня статтяНа чемпіонаті України-2024 розіграли перший комплект медалей
Наступна статтяРанкова сесія другого змагального дня: боротьба за потрапляння до півфіналів на дистанції 200 м та початок змагань з десятиборства