Великий сезон легкої атлетики в Україні офіційно розпочався. 27-28 січня у Запоріжжі відбувся командний чемпіонат України в приміщенні та командний чемпіонат України з легкоатлетичного багатоборства. 461 атлет з усіх куточків України боролися не лише за власні результати, а й за очки для своїх областей.
Відкривати сезон у Запоріжжі вже стало традицією. Протягом багатьох років тут проводився Кубок України, який минулого року трансформувався у командний чемпіонат України в приміщенні. «Історія цих змагань настільки довготривала, що ще я, коли був спортсменом, брав тут участь у Кубках України», – розповів державний тренер Михайло Медведь.
Але минулого року відбулося не лише підвищення Кубка України до рангу чемпіонату, а й суттєва модернізація манежу «Запоріжсталь». У січні 2013-го президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул та генеральний директор МК «Запоріжсталь» Ростислав Шурма обговорили питання співпраці, після чого завірили партнерство офіційно, підписавши відповідний Меморандум.
«МК «Запоріжсталь» справді піклується про спортсменів та їхній комфорт. Керівництво комбінату зацікавлене в розвитку не лише легкої атлетики, а й інших видів спорту, і робить для цього надзвичайно багато», – додав Михайло Медведь.
За кілька днів до змагань у манежі з’явилося й нове обладнання. У рамках Меморандуму, ФЛАУ та Міністерство молоді та спорту України надіслали обладнання для бігу та стрибків у висоту. Серед нього – «яма» для приземлення стрибунів у висоту (надійний мат площею 24 кв.м), чотири планки для стрибків з жердиною, чотири планки для стрибків у висоту, телескопічний пристрій для вимірювання встановлення планки, вісім стартових блоків для бігунів, стійка для стрибків з жердиною, комплект стійок для стрибків у висоту.
Повертаючись до кількості учасників змагань, то вона дещо скоротилася в порівнянні з минулим роком. «Думаю, причиною цьому стала непроста фінансова ситуація. Але як би там не було, цього року в командному чемпіонаті України взяло участь менше учасників. Якщо в 2013-му до Запоріжжя приїхали 690 атлетів, то зараз їх було 491, – зазначив Михайло Медведь. – Серед них – шість заслужених майстрів спорту та 38 майстрів спорту міжнародного класу».
«ПОВЕРНЕННЯ ПЛЮС»
У спорті існує вираз «старт плюс». Командний чемпіонат України з легкоатлетичного багатоборства у 2014 році показав, що поряд з ним може стати й ще один – «повернення плюс». Ввести його своїми виступами змусили відразу два багатоборці – Олексій Касьянов і Олександр Паламарчук. Обидва атлети повернулися на змагання після травм, і саме вони посіли дві перші сходинки. Більше того, не обійшлося й без особистих рекордів.
Олексій Касьянов, злетівши в секторі для стрибків у висоту на 2,08 м, змусив увесь манеж аплодувати, а свою кохану, Анну Мельниченко, радіти чи не більше, ніж власним перемогам. Олексій злетів над планкою легко й невимушено. Здавалось, що й наступна висота цілком може йому підкоритися, але дуель з нею відкладена до наступного разу. Втім, 2,08 м дозволили атлету з Запоріжжя перемогти в цьому виді й зміцнити своє лідерство в загальному заліку. За сумою семи видів Олексій набрав 6104 очки і став єдиним атлетом, якому вдалося набрати більше 6000 пунктів.
Є чому радіти й Паламарчуку. Особисті рекорди Олександра почалися зі стрибків у довжину, коли він настрибав 7,42 м і перевершив попереднє досягнення на 5 см. У першому виді другого дня, бігу на 60 метрів з бар’єрами, скинув сім сотих з попереднього результату (8,34 с). В секторі для стрибків з жердиною злетів на 4.40 м, до цього маючи в своєму активі 4,10 м. Як підсумок, більше 200 очок до особистого результату з семиборства (5586 очок), друга сходинка в особистому заліку й перемога в командному (Київська обл.).
У секторі для стрибків у довжину Мельниченко була п’ятою (6,08 м). Перемогла Ірина Ніколаєва (6,51 м).
Привід порадіти був і в Сергія Копанайка та його тренера Сергія Басенка. На 60-метрівці з бар’єрами Копанайко переміг і виконав норматив МСМК – 7,79 с. Ще одна учениця Басенка, Христина Стуй, оформила «золотий» дубль, вигравши фінали з бігу на 60 м (7,40 с) і 400 м (54,55 с).
У командному заліку командного чемпіонату України в приміщенні вдруге поспіль перемогла Донецька область. Дніпропетровська й Житомирська розташувалися слідом. З багатоборства, як зазначалося вище, найкращою стала Київська, другу та третю сходинки посіли Запорізька й Полтавська області відповідно.