Ріо-2016: платинова медаль Богдана Бондаренка (ВІДЕО)

328
«Ми йдемо на медаль Бондаренка. Коли фінал?», «А яку медаль виграє Бондаренко?», «Бондаренко ж переможе, правда?» З наближенням олімпійського легкоатлетичного турніру подібних запитань ставало дедалі більше. «Так, всі йдемо на стрибки у висоту, підтримувати і Богдана, і Андрія. Але не все так просто», – тільки й залишалося відповідати всім.

 
Про хворобу Богдана незадовго до початку легкоатлетичного турніру на Олімпійських іграх знали не так багато людей – інформацію не хотіли афішувати. Про її серйозність – і того менше. У секторі в Ріо Бондаренку довелося змагатися не лише з суперниками, а і з хворобою і наслідками її лікування. Та подолання себе почалося ще до фіналу. В атлета навіть промайнула думка зібрати речі і поїхати додому ще до початку змагань, але чемпіонський характер взяв гору.
 
«Якби мені десять днів тому сказали, що виграю бронзу, засмутився б. На той момент був у найкращій своїй формі. Але якщо б почув це три дні тому, не повірив би. Я сильно захворів, була висока температура. Лікарі призначили курс антибіотиків, який закінчився якраз у день кваліфікації. Тож сьогоднішній результат – це результат після довгого лікування. А бронзова медаль для мене як платинова, – зізнається Богдан журналістам після виступу. – Першою думкою було приймати антибіотики, збирати сумку і їхати додому. Був дуже засмучений. Але потім зібрався і вирішив боротися до кінця, адже це Олімпіада, вона один раз на чотири роки і недаремно ж ми тренувалися увесь цей час».
 
Зусилля Богдана Бондаренко і його тренера і батька Віктора Васильовича Бондаренка вилилися у бронзову медаль Олімпійських ігор. Її спортсменові забезпечили 2,33 м, які він подолав з першої спроби. Після цього пропустив 2,36, а от двічі 2,38 і на завершення 2,40 м цього вечора йому не підкорилися.
 
«Я завжди пропускаю спроби, але сьогодні це було особливо потрібно робити… Не можна було і завий раз розминатися, робити бодай який зайвий рух, – продовжує Богдан. – Якщо на дві перші спроби у мене ще були сили, то потім їх не вистачило. Було дійсно дуже складно. Дорогою на стадіон міряв температуру, була 37,5. Випив знеболююче, жарознижуюче – і пішов на розминку.
 
У тому що залежить від мене, я зробив максимум. У секторі виклався на сто відсотків, залишив там здоров’я. Поки що не знаю, чим це закінчиться. Після кола пошани лежав 15 хвилин і не міг встати, оскільки крутилася голова».
 
Переміг Дерек Друан з Канади (2,38 м). Мутаз Есса Баршим з Катару другий (2,36 м). Андрій Проценко поступився Богданові за спробами і став четвертим (2,33 м).

 

Попередня статтяРо-2016: розклад виступу українців у вечірній програмі 16 серпня
Наступна статтяАндрій Проценко: «Відчував, що можу подолати 2,36»