Два других результати сезону в світі на завершення зимового чемпіонату України з метань

275
Фото взяте з Instagram ФЛАЗО

Упродовж трьох днів у Луцьку атлети розігрували медалі зимового чемпіонату України з метань. У перший день змагалися метальники молота, у другий – метальники диска, у заключний настала черга метальників списа.

Для довідки. Спис якої ваги метають атлети й атлетки в залежності від вікової категорії?

– 800 г – чоловіки, чоловіки U23, юніори U20;

– 700 г – юнаки U18;

– 600 г – жінки, жінки U23, юніорки U20, юнаки U16;

– 500 г – дівчата U18, дівчата U16.

Рекордсменка України з метання списа Ганна Гацько у четвертій спробі метнула спис на 61.20 м. Цей результат наразі є другим у світовому топ-листі сезону. Але і це не все: він став найкращим для Ганни за останні п’ять років. Востаннє далі 61 метра вона метала ще у 2016-му – тоді її найкращим показником були 62.02 м.

Артур Фельфнер, який як і Ганна Гацько тренується у В’ячеслава Римка (до його групи тренерів входять також Римко В.О. і Фельфнер С.А.), був поза будь-якою конкренцією в змаганнях юніорів. Під час змагань він виконав три спроби, дві з яких були результативні і обидві за 70 метрів. У першій він метнув спис на 70.60 метрів, а згодом поліпшив результат до 72.12. Встановивши особистий рекорд, Фельфнер, як і Гацько, наразі посідає друге місце у світовому топ-листі сезону серед атлетів вікової категорії U20.

View this post on Instagram

A post shared by Artur Felfner (@artur.felfner_jv)

Але й на цьому «золоті» виступи вихованців тренерської сім’ї Римків не завершилися. Еріка Лукач з особистим рекордом і сьомим результатом сезону в світі виграла змагання серед юніорок (48.44 м). Додамо, що серед тренерів Лукач також Віктор Тагільцев. А серед дівчат U16 чемпіонкою стала Юлія Власенко (40.42 м – тренери Римко В.В., Римко В.О., Мацик Г.М).

У змаганнях серед чоловіків статус фаворита підтвердив учень Миколи й Руслана Гурневичів Олександр Ничипорчук і впевнено переміг, метнувши спис майже на сім метрів далі, ніж його найближчий суперник. Найкращою у Ничипорчука була перша спроба (76.29 м), а дві заключні він не виконував.

Не мав собі рівних у секторі також Ілля Саєвський (тренер Небощицький Г.О.). Перемогу серед атлетів віком до 16 років він відсвяткував з результатом 58.15 м.

Андрій Петренко (тренер Шаповалова В.О.) й Лілія Зінченко (тренери Кудін П.І. та Сагун І.П.) стали чемпіонами України U23 з результатами 58.33 м і 34.70 м відповідно.

У віковій категорії U18 перемогли Станіслав Клочко (тренер Хабін А.Р.) з результатом 59.87 м і Валерія Риженко (тренер Кушнірук А.В.) з 43.03 м.