Легкоатлетичний вік-енд: Діханова виграє семиборство, Геращенко й Собчук відкривають сезон з перемоги та інші результати українців

1804

У часи війни кожна перемога цінується ще більше, ніж раніше. І тим приємніше, що українcькі легкоатлети й легкоатлетки вже на початку сезону демонструють результати, які дозволяють їм підійматися на п’єдестали в різних куточках світу.

22 травня змаганнями в Ґроссето літній сезон відкрили Ірина Геращенко і Яна Гладійчук. Геращенко перемогла зі стрибків у висоту з результатом 1.90 м, а Гладійчук, з третьої спроби подолавши 4.47 м, була другою зі стрибків з жердиною. Вище злетіла лише норвежка Лене Ретціус, яка встановила національний рекорд своєї країни (4.52 м). Відзначимо також кубинця Анді Діаса, який виграв потрійний стрибок з найкращим результатом сезону в світі (17.64 м).

***

22-річна харків’янка Дар’я Діханова виграла змагання з семиборства Portarathlon 2022, які 21-22 травня відбувалися в Греції. За підсумком семи видів вона набрала 5648 очок, які стали її особистим рекордом. Гречанка Софіа Іфантіду друга (5460), а американка Джестіна Меттсон третя (5310). Юна Альбіна Зайцева з сумою 4818 очок сьома.

По видах Діханова показала такі результати: 100 м з/б – 13.99 с, висота – 1.76 м (особистий рекорд просто неба), ядро – 11.37 м, 200 м – 24.52 с (особистий рекорд), довжина – 6.06 м (особистий рекорд просто неба), спис – 31.59 м (особистий рекорд), 800 м – 2:20.60 хв.

Зайцева показала по видах такі результати: 14.82 с, 1.64 м, 10.53 м, 26.61 с, 5.38 м, 32.26 м, 2:31.32 хв.

Участь в одному з видів – бігу на 100 метрів з бар’єрами – взяла й Анна Касьянова. Й саме її час був найкращим серед усіх учасниць – 13.95 с.

Вадим Адамчук з сумою 7060 очок посів третє місце у змаганнях десятиборців. У перших семи видах він показав такі результати: 100 м – 11.36 с, довжина – 7.39 м, ядро – 14.16 м, висота – 1.85 м, 400 м – 52.50 с, 110 м з/б – 15.76 с, диск – 44.18 м (буде доповнено).

***

Михайло Кохан з результатом 76.30 м виграв змагання з метання молота в Понтуазі.

***

Фото (с)Lietuvos lengvosios atletikos federacija

Олена Собчук здобула впевнену перемогу на змаганнях зі спортивної ходьби на 20 км в Алітусі (Литва). Дистанцію вона подолала за 1:30:59 год, майже на сім хвилин випередивши Бріґіту Вірбалюте (1:37:37 год) та Аустею Каваліаускайте (1:37:51 хв).

***

Ще одну перемогу для України здобула Оксана Окунєва. На змаганнях Mityng Gwiazd na Rynku Kosciuszki 2022 у Польщі вона виграла стрибки у висоту з результатом 1.88 м, за спробами випередивши Урте Баікстюте.

***

У змаганнях Campeonato Iberoamericano de Atletismo 2022 в Іспанії Катерина Табашник брала участь поза конкурсом. У секторі для стрибків у висоту вона показала результат 1.90 м і була близькою до подалання 1.95 м. 17-річний Дмитро Зуєв змагався у цій же дисципліні серед чоловіків з дорослими атлетами й зумів на початку сезону встановити особистий рекорд – 2.00 м. Переміг мексиканець Едґар Алехандро Рівера (2.26 м). Бразилець Тіаго Хуліо Соуза поступився йому лише за спробами.

Анастасія Бризгіна взяла участь у змаганнях з бігу на 200 метрів і у півфіналі показала час 24.34 с. На жаль, з цим результатом вона зупинилися у кроці від фіналу. Нагадаємо, що коронною дистанцією Анастасії є 400 метрів.

***

Ще двоє українців взяли участь у змаганнях у Галле (Німеччина). Обоє виступали у серед атлетів і атлеток U18. Дарина Ковгар посіла друге місце з метання 500-грамового списа (49.20 м), а Станіслав Клочко був п’ятим з метання 700-грамового списа (64.69 м).

***

Валерія Зіненко, яка разом з колегами по збірній 28 травня представить Україну на Кубку Європи з бігу на 10000 метрів у Пасе, 20 травня в США змагалася з бігу на 5000 метрів і фінішувала шостою з часом 15:44.99 хв.