«Наш дім – ваш дім»: для української команди в Чула-Вісті влаштували святковий прийом

1369

З початку повномасштабної війни Україна відчула, наскільки міцною є світова легкоатлетична сім’я. Вже в перші дні підтримку нашій країні виказали Світова легка атлетика та Європейська легка атлетика. Згодом до них приєдналися організатори «Діамантової ліги» та інших змагань, включно з організаційним комітетом чемпіонату Європи в Мюнхені. Всі вони ввели жорсткі санкції проти атлетів і офіційних осіб з країни-агресора Росії, а також Білорусі, яка сприяє їй у знищенні України.

І Світова легка атлетика, і Європейська легка атлетика підтримують українську команду також фінансово, забезпечуючи їй як можливість участі в змаганнях, так і в організації тренувальних зборів. Багато зусиль до цього докладають і національні федерації легкої атлетики, Міжнародний олімпійський комітет, Національний олімпійський комітет України  та інші спортивні організації. От і зараз, перед чемпіонатом світу в Юджині, нашим атлетам забезпечили двотижневий збір у тренувальному центрі в Чула-Вісті (Каліфорнія) – Chula Vista Elite Athlete Training Center.

«З 30 червня групами по декілька осіб з різних країн Європи до Чула-Вісти вже прибули 30 спортсменів та тренерів для проведення тренувального збору перед чемпіонатом світу, – розповідає про збір в.о. державного тренера збірної команди України з легкої атлетики Олексій Сердюченко. – Ще четверо атлетів і двоє тренерів приєднаються до нас у найближчі день-два. А ще двоє атлетів і тренер долучаться до основної групи вже у Юджині.

Цей тренувальний збір організовано та профінансовано спільними зусиллями Національного Олімпійського та Паралімпійського Комітету США, Світової легкої атлетики, Фонду Олімпійської солідарності та місцевих організацій. Ключову роль в домовленості з усіма цими сторонами щодо проведення збору зіграв Національний олімпійський комітет України та особисто Сергій Бубка. Користуючись нагодую, хочу подякувати Сергію Назаровичу та нашому НОК за турботу й увагу до нас. Необхідність і важливість цього збору для нашої збірної команди, тим більше у цей складний час, важко переоцінити.

Тренувальний центр, на базі якого проходить збір, доклав максимум зусиль для того, щоб забезпечити нас необхідним і створити всі умови для комфортного перебування та проведення ефективної підготовки. Атмосферу, яка панує навколо нашої команди тут у Чула-Вісті, не можна порівняти з жодним попереднім передзмагальним або будь-яким іншим тренувальним збором. У всьому відчуваються щирість, увага та доброзичливе ставлення, бажання допомогти при найменшій нагоді чи потребі.

Команда проживає у зручному готелі неподалік тренувального центру; в нашому розпорядженні з ранку до вечора є автобус для перевезення спортсменів і тренерів між локаціями. Харчуємося ми в загальній їдальні тренувального центру разом з місцевими спортсменами та іншими командами, які перебувають на зборі одночасно з нами.

Клімат у цьому місці також дуже сприятливий і комфортний. Все це, звичайно, позитивно відображається й на психологічному стані членів команди, й на загальній атмосфері в нашому колективі. Єдине, що важко дається – це переліт з Європи на західне узбережжя США, проте часу на те щоб повністю відновитися після нього та добре «підвести» себе для участі в чемпіонаті світу всім атлетам вистачає».

Zustrich (відео)

7 липня в тренувальному центрі відбулася зустріч української команди з легкої атлетики з представниками Національного Олімпійського та Паралімпійського Комітету США, Chula Vista Elite Athlete Training Center, а також мером міста Мері Салас, представниками місцевої спільноти й бізнесу.

«Ми горді відчинити для Федерації легкої атлетики України наші двері в кампус, де панує дух олімпійських цінностей – дружби, поваги й високих досягнень. Ми бажаємо команді якомога кращого виступу на чемпіонаті світу», – зазначив президент тренувального центру в Чула-Вісті Брайян Мелекян. А наприкінці виступу звернувся до команди українською: «Ласкаво просимо!»

На заході, який організували на честь української команди, гостей пригощали українськими стравами, щоб бодай трішки перенести всіх до нашої рідної країни, потрапити безпечно в яку зараз, на жаль, все ще немає можливості.

«Наш дім – ваш дім, – звернулася до української команди мер Чула-Вісти Мері Салас. – Наше місто називають містом чемпіонів, але не тому, що в нас елітний тренувальний центр. У нас всі, від дітей і до людей літнього віку, люблять спорт. Всі чемпіони. А кожен з вас і ваших співвітчизників робить сьогодні просто неймовірні речі».

На згадку про збір у Чула-Вісті Мері Салас вручила українській команді пам’ятну прокламацію про перебування тут.

«Ми безмежно вдячні за можливість готуватися до чемпіонату світу в такому центрі і в таких умовах, якими нас забезпечили. На жаль, робити це вдома в нас немає можливості. Більше того, здебільшого це небезпечно для життя.

Комусь з українських атлетів довелося залишити рідні домівки, оскільки їхні міста окуповані російськими військами, у багатьох члени сімей зараз в Армії і захищають нашу країну. Ми 24 години на добу думаємо про наших близьких і молимося за них.

Ми щиро вдячні за вашу допомогу, підтримку й гостинність. Спогади про ці дні тренувань надовго залишаться в нашій пам’яті. Завдяки вам ми маємо можливість зараз стати сильнішими як з психологічної точки зору, так і з фізичної. Для нас честь бути тут і готуватися до чемпіонату світу в такому чудовому місці», – звернулася від імені української команди до Олімпійського та Паралімпійського комітету США, тренувального центру в Чула-Вісті й місцевої спільноти представниця Комітету атлетів ФЛАУ Анна Рижикова.

На знак подяки наша команда подарувала тренувальному центру прапор України, підписи на якому залишили всі атлети-учасники збору.

Нагадаємо, що чемпіонат світу з легкої атлетики мав відбутися в Юджині (Орегон) у 2021 році, але через пандемію його перенесли на 2022 рік. Змагання почнуться 15 липня й триватимуть до 24 липня.